Perły Mazowsza 2023: zgłaszanie kandydatów tylko do niedzieli | Konstancin-Jeziorna

Perły Mazowsza 2023: zgłaszanie kandydatów tylko do niedzieli

28-12-2023

Tylko do 31 grudnia (niedziela) można jeszcze zgłaszać kandydatów do 8. edycji konkursu Perły Mazowsza. Wyróżnienia przyznawane są w kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i turystyka. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody.

Konkurs Perły Mazowsza już od ośmiu lat integruje lokalną społeczność z samorządami, instytucjami oraz przedsiębiorcami, doceniając ich wkład w rozwój regionu. Jest także doskonałą okazją do promocji wydarzeń kulturalnych i sportowych. Głównym organizatorem konkursu jest spółka MIKAWAS, wydawca sieci lokalnych tygodników „Przegląd”, a współorganizatorami gminy powiatu piaseczyńskiego, pruszkowskiego, grodziskiego i otwockiego oraz Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania.

Trzy kategorie i zgłoszenia

Tradycyjnie Perły Gmin, Perły Powiatów i Perły Mazowsza zostaną przyznane w kategoriach:

 • przedsiębiorczość – to wyróżnienie dla firm, które swoimi wynikami ekonomicznymi oraz aktywną społeczną postawą wyróżniają się w powiecie i zyskują poparcie mieszkańców;
 • kultura – w tej kategorii wyróżnione zostanie wydarzenie, np. akcje plenerowe, festiwale czy konkursy;
 • sport i turystyka – wyłoni najpopularniejszego sportowca – promotora sportu, drużynę, sekcję, klub – lub ofertę turystyczną.

Kandydatów do konkursu można zgłaszać do 31 grudnia (niedziela) 2023 r.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wypełnić formularz online na stronie internetowej: www.perlymazowsza.pl. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział podmioty gospodarcze, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz osoby prywatne.

Głosowanie i wyniki

Laureatów wybiorą mieszkańcy w głosowaniu internetowym, które zaplanowano od 14 stycznia do 4 lutego 2024 r. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody. W ubiegłym roku konstancińskie Perły trafiły do: Niepublicznego Przedszkola Akademia Pana Adama (Perła Przedsiębiorczości), Muzeum Wycinanki (Perła Kultury) oraz Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” (Perła Sportu i Turystyki). Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.perlymazowsza.pl lub na Facebooku.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

  Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

  Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
 • Dokumenty firmowe i pieniądze

  Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

  Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.