Perły Mazowsza w końcu trafiły do zwycięzców | Konstancin-Jeziorna

Perły Mazowsza w końcu trafiły do zwycięzców

18-06-2021
Laureaci konkursu Perły Mazowsza 2019

Ubiegłoroczni zwycięzcy konkursu Perły Mazowsza z gminy Konstancin-Jeziorna odebrali w piątek (18 czerwca) zasłużone gratulacje i nagrody. Statuetki powędrowały do organizatorów Festiwalu Otwarte Ogrody i turniejów siatkówki plażowej w Parku Zdrojowym oraz salonu kosmetycznego Farma Urody.

Chociaż konkurs Perły Mazowsza został rozstrzygnięty w ubiegłym roku, jednak ograniczenia związane z pandemią COVID-19 sprawiły, że dopiero teraz jego zwycięzcy z gminy Konstancin-Jeziorna odebrali statuetki i nagrody. Ich wręczenie, w kameralnym gronie, odbyło się w piątek (18 czerwca) w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Trzy kategorie

W kategorii kultura wyróżniony został Festiwal Otwarte Ogrody, organizowany przez Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstancińskim Domem Kultury. Specjalną statuetkę w formie perły z rąk Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy, odebrała Czesława Gasik, prezes TMPiZK, która następnie przekazała ją koordynatorce festiwalu – Izabeli Górnickiej-Zdziech.

Perłę Przedsiębiorczości zdobyła Farma Urody, mieszcząca się przy ul. Warszawskiej 29 w Konstancinie-Jeziornie. Gratulacje od władz samorządowych i Jarosława Miki, wydawcy „Przeglądu Piaseczyńskiego” odebrała jej właścicielka – Renata Wylocińska, która podziękowała wszystkim głosującym na jej salon kosmetyczny oraz swoim współpracownikom.

W kategorii sport i turystyka statuetkę otrzymał cykl turniejów siatkówki plażowej w Parku Zdrojowym, organizowany przez Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Konstancin-Jeziorna, a na uroczystości reprezentowane przez Mirosława Kapitana.

Oprócz dyplomu i pamiątkowej statuetki wszyscy zwycięzcy otrzymali też pakiety promocyjne do wykorzystania w regionalnych mediach. Gratulujemy wszystkim laureatom!

Decydowali mieszkańcy

Wyróżnienia dla najlepiej rozwijających się firmy w regionie, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, a także sportowców i imprez sportowych zostały przyznane po raz 5. przez Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania i tygodnik „Przegląd Piaseczyński”. O Perłę Mazowsza walczyło kilkadziesiąt nominowanych i wybranych przez kapitułę konkursową podmiotów gospodarczych i wydarzeń. Jednak ostatnie słowo mieli mieszkańcy gmin naszego powiatu. To oni w SMS-owym głosowaniu wybrali zwycięzców.

Relacja wideo

 

Galeria zdjęć

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.