Pierwszy w gminie Klub Senior+ uroczyście otwarty | Konstancin-Jeziorna

Pierwszy w gminie Klub Senior+ uroczyście otwarty

05-12-2022
Od prawej: burmistrz Kazimierz Jańczuk i Bogusław Poprzęcki – kierownik Klubu Senior+

Klub Senior+ na os. Mirków w Konstancinie-Jeziornie w miniony piątek (2 grudnia) otworzył swoje podwoje. To pierwsza w gminie placówka dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców w wieku 60+. Można się już zapisywać.

Klub Senior+ w Konstancinie-Jeziornie powstał w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mieści się w pomieszczeniach gminnego budynku przy ul. Anny Walentynowicz 24 na os. Mirków, które na potrzeby jego funkcjonowania zostały gruntowanie wyremontowane. Pierwsza w gminie placówka dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców w wieku 60+ w miniony piątek (2 grudnia) zainaugurowała swoją działalność.

Miejsce dla wszystkich

W uroczystości otwarcia klubu wzięli udział licznie zgromadzeni seniorzy oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych. Aby tradycji stało się zadość, biało-czerwoną wstęgę symbolizującą przekazanie inwestycji do użytku przecięli burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Bogusław Poprzęcki, kierownik klubu. Później zaproszeni goście oraz mieszkańcy mieli okazje zwiedzić nowe miejsce spotkań konstancińskich seniorów. Placówka będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–13.00. Potem, jak zapewnił burmistrz, nowo wyremontowane sale, zaplecze kuchenne i sanitarne oraz nowoczesne wyposażenie, m.in. sprzęt multimedialny, będą udostępniane zarówno seniorów niezrzeszonych w klubie, jak i pozostałych mieszkańców gminy.

Można się zapisywać

Nieaktywni zawodowo mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna (w wieku 60+) mogą już zgłaszać chęć uczestnictwa w Klubie Senior+. Deklaracje (druk do pobrania poniżej) można składać w siedzibie klubu oraz  w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Rycerskiej 13,  jednak trzeba się pospieszyć bo liczba miejsc jest ograniczona – limit to 30 osób. A zapisać się warto, bo oferta placówki jest naprawdę bogata. Spotkania towarzyskie i tematyczne z artystami z różnych dziedzin kultury, wyjścia do kin i teatrów, wycieczki krajoznawcze, warsztaty – plastyczne, kulinarne i robótki ręczne – to tylko niektóre propozycje, jakie czekają na konstancińskich seniorów. Udział w zajęciach jest odpłatny, a wysokość opłaty jest minimalna i uzależniona od sytuacji dochodowej uczestnika.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

    Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
  • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

    Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

    Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.