Podziękowania dla pracowników socjalnych za ich pracę | Konstancin-Jeziorna

Podziękowania dla pracowników socjalnych za ich pracę

21-11-2022

21 listopada (poniedziałek) przypada w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Burmistrz Kazimierz Jańczuk złożył, z tej okazji, najserdeczniejsze życzenia i podziękował konstancińskim pracownikom służb społecznych za zaangażowanie. Podkreślił trud i wysiłek wkładany w codzienną pracę na rzecz mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

Dzień Pracownika Socjalnego jest obchodzony 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990. To święto wszystkich pracowników socjalnych, którzy niosą pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, nie tylko związanej z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi. Jego geneza sięga spotkania w miejscowości Charzykowy w 1989 r., w którym uczestniczyli m.in. Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz delegaci urzędów wojewódzkich ds. społecznych i zdrowia. W trakcie spotkania poinformowano zebranych, że powstaną gminne ośrodki pomocy społecznej.

Życzenia dla pracowników

Praca w opiece społecznej to coś więcej niż zawód. Wymaga wiele empatii i współczucia dla drugiego człowieka. Dlatego zasługuje na szczególne wyróżnienie i docenienie. Podkreślił to w swoich życzeniach i podziękowaniach z okazji Dnia Pracownika Socjalnego burmistrz Kazimierz Jańczuk. Przekazał na ręce Ewy Michalskiej, dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie, życzenia i wyrazy uznania za codzienną pracę na rzecz mieszkańców gminy. – W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu osobistej i zawodowej satysfakcji, realizacji wszelkich zamierzeń, a w życiu osobistym zdrowia i wszelkiej pomyślności – pisze burmistrz w liście do pracowników OPS-u.

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • zdjęcie – chłopak niesie karton, mężczyzna w samochodzie na pace czeka na ładunek

    Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy

    Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie do piątku (2 grudnia) prowadzi zbiórkę dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. latarki, baterie, świece i żywność pakowana hermetycznie. Rzeczy trafią do Liceum Krzemienieckiego, które przekaże je dalej mieszkańcom oraz żołnierzom na froncie.
  • Kalkulator na tle grzejnika.

    Dopłaty do ogrzewania – wnioski tylko do 30 listopada

    Już tylko do najbliższej środy (30 listopada) można ubiegać się o dodatek węglowy lub dodatek grzewczy. Wnioski niezmiennie przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. O takie wsparcie finansowe wystąpiło już ponad półtora tysiąca mieszkańców gminy.