Podziękowania i życzenia w Dniu Pracownika Socjalnego | Konstancin-Jeziorna

Podziękowania i życzenia w Dniu Pracownika Socjalnego

21-11-2022

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z okazji tego wyjątkowego święta władze gminy złożyły wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowały za pełnioną przez nich misję.

Przypadający na 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego ma w Polsce wieloletnią tradycję. Został on ustanowiony po przemianach ustrojowych w naszym kraju, ustawą o pomocy społecznej z 29 listopada 1990 r. To święto tych, którzy przez cały rok niosą pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zawsze gotowi do pomagania, wypełniają swoją misję pracowników służb społecznych.

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie pracuje ponad 30 osób, w tym 11 pracowników socjalnych. Tego szczególnego dnia, z wszystkimi spotkali się zastępcy burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Ryszard Machałek i Dariusz Zieliński przekazali na ręce Ewy Michalskiej, dyrektorki OPS, podziękowania od burmistrza Kazimierza Jańczuka. – Mało kto, tak jak pracownicy pomocy społecznej, potrafi zrozumieć potrzeby osób będących w trudnej sytuacji życiowej – podkreśla Kazimierz Jańczuk w liście skierowanym do pracowników ośrodka. – Jesteście ważnymi filarami naszej społeczności i zasługujecie na najwyższe uznanie i szacunek. Dziękuję za waszą wrażliwość, wyrozumiałość, zaangażowanie oraz wielkie serce.

Nie zapomniano też o życzeniach. – Niech każdy dzień przynosi wam zadowolenie i satysfakcję z wykonywanej pracy, a nagrodą za wasz trud i wysiłek będzie szacunek społeczny oraz wdzięczność osób, którym pomagacie – podkreśla włodarz. – Życzę wytrwałości, siły, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Galeria zdjęć

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

  • autobus na ulicy

    Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

    Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.
  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.