Pomagaj innym, zostań wolontariuszką lub wolontariuszem | Konstancin-Jeziorna

Pomagaj innym, zostań wolontariuszką lub wolontariuszem

18-01-2022

Jeśli masz trochę wolnego czasu, lubisz pomagać innym i chętnie dzielisz się swoją wiedzą, to dołącz do Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma ukończone 16 lat. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Baza Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego powstała blisko trzy lata temu z myślą o osobach wymagających pomocy drugiego człowieka. Jej celem jest łączenie osób i organizacji pozarządowych potrzebujących wsparcia z osobami, które chcą bezinteresownie pomagać innym.

Dołącz do wolontariuszy

Jeśli masz wolny czas, chętnie dzielisz się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim lubisz pomagać, dołącz do Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma ukończone 16 lat. Na wsparcie czekają:

 • dzieci potrzebujące pomocy w nauce na poziomie szkoły podstawowej;
 • osoby z niepełnosprawnościami szukające kolegów do wspólnego spędzania czasu wolnego;
 • rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, którzy zmęczeni codziennymi obowiązkami, marzą o tym, żeby ktoś na chwilę został z ich pociechą;
 • osoby starsze i ich rodziny.

Szczegóły

Co trzeba zrobić? Zapoznaj się z regulaminem bazy, wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz do zespołu wolontariuszy. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej: www.wolontariat.piaseczno.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

  Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

  Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
 • Śmieciarka odbiera odpady

  Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

  Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.