Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – weź udział w debacie społecznej | Konstancin-Jeziorna

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – weź udział w debacie społecznej

13-11-2024

Komisariat Policji w Konstancinie-Jeziornie organizuje debatę społeczną o bezpieczeństwie, która odbędzie się 25 listopada. Spotkanie będzie okazją, by porozmawiać o zagrożeniach występujących w gminie oraz sposobach ich unikania i eliminowania. Mundurowi i burmistrz Michał Wiśniewski zapraszają o godz. 17.30 do konstancińskiego magistratu. 

„Bezpieczeństwo publiczne – bezpieczne społeczeństwo” pod takim tytułem w całej Polsce odbywają się debaty społeczne z udziałem lokalnych służb odpowiedzialnych za porządek publiczny oraz mieszkańców. Są one częścią realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej” oraz policyjnego programu zapobiegania przestępczości. Jedno z takich spotkań już 25 listopada (poniedziałek) odbędzie się także w Konstancinie-Jeziornie.

Podczas debaty poruszone zostaną tematy związane m.in. z bezpieczeństwem seniorów, Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, programem „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacją „Moja Komenda”. Z mieszkańcami naszej gminy spotkają się Adam Stryjek – komendant Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie oraz Stanisław Grudzień – komendant Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. Początek spotkania o godz. 17.30 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. Do udziału w debacie zaprasza burmistrz Michał Wiśniewski.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Pomarańczowo-biały pachołek drogowy stoi przy krawędzi świeżo położonego asfaltu. W tle widać rozmyty pojazd budowlany pracujący na drodze.

    Szykują się remonty ulic Pułaskiego, Łąkowej, Mirkowskiej i…

    Gmina Konstancin-Jeziorna ogłosiła przetarg na remonty ulic: Kazimierza Pułaskiego, Łąkowej, sięgacza przy Mirkowskiej i Przyrzecze. Inwestycje obejmą łącznie blisko 870 m dróg. Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do 26 sierpnia br.
  • Wnętrze urzędu z kilkoma stanowiskami obsługi, przy których siedzą lub stoją petenci, a nad nimi wiszą zielone tablice informacyjne w języku polskim.

    17 sierpnia urząd będzie nieczynny, 28 sierpnia otwarty…

    Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek (17 sierpnia) Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Urząd Stanu Cywilnego będą nieczynne. Tego dnia pracownicy odbiorą dzień wolny za święto przypadające w sobotę (15 sierpnia).