Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty | Konstancin-Jeziorna

Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty

23-05-2023

Ponad 300 uczniów szkół podstawowych z gminy Konstancin-Jeziorna, pisemnym egzaminem z języka polskiego, rozpocznie we wtorek (23 maja) egzamin ósmoklasisty. W kolejnych dniach na młodzież czeka jeszcze sprawdzian z matematyki i języka obcego. Za wszystkich piszących trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

We wtorek (23 maja), punktualnie o godz. 9.00, startuje kolejny egzaminacyjny maraton. Tym razem swoją wiedzą muszą się wykazać uczniowie szkół podstawowych. Na początek ósmoklasiści zmierzą się z językiem polskim, w środę (24 maja) z matematyką, a w czwartek (25 maja) z językiem obcym nowożytnym. Egzamin ten jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Ponad 300 uczniów

W tym roku w gminie Konstancin-Jeziorna egzamin ósmoklasisty zdaje łącznie 301 osób, w tym 14 obywateli Ukrainy. To uczniowie sześciu publicznych podstawówek i jednej prywatnej. I tak do sprawdzianu podchodzi:

 • w Szkole Podstawowej nr 1 – 72 uczniów, w tym 4 uczniów z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej nr 2 – 72 uczniów, w tym 3 uczniów z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej nr 3 – 44 uczniów, w tym 4 uczniów z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie – 35 uczniów, w tym 2 uczniów z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 – 20 uczniów,
 • w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy – 25 uczniów, w tym 1 uczeń z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej Montessori No Bell – 30 uczniów.

Największa grupa ósmoklasistów zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. W SP nr 1 uczniowie wybrali jeszcze język niemiecki, a w SP nr 2 język rosyjski.

Trzymamy kciuki

Egzamin ósmoklasisty jest bardzo ważny podczas rekrutacji do szkoły średniej. Za trzy testy można dostać w sumie 100 punktów. Kolejne punkty przyznawane są za świadectwo i udziały m.in. w konkursach. Absolwent podstawówki może zebrać aż 200 punktów. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 3 lipca.

Za wszystkich piszących trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący badania GUS wśród gospodarstw rolnych.

  Ruszyły ważne badania polskiego rolnictwa

  Główny Urząd Statystyczny prowadzi na terenie całego kraju badania statystyczne wśród wylosowanych gospodarstw rolnych. Do 16 czerwca można wziąć udział w samospisie internetowym, a od 19 czerwca ankieterzy będą dzwonić i odwiedzać gospodarzy.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej błękitny napis burze. W tle fragment oszronionych liści.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Przymrozki

  Wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. W nocy z piątku na sobotę (3 czerwca) temperatura powietrza może spać do 2°C, a przy gruncie do -3°C. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 1.00 do godz. 6.00.