Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty | Konstancin-Jeziorna

Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty

23-05-2023

Ponad 300 uczniów szkół podstawowych z gminy Konstancin-Jeziorna, pisemnym egzaminem z języka polskiego, rozpocznie we wtorek (23 maja) egzamin ósmoklasisty. W kolejnych dniach na młodzież czeka jeszcze sprawdzian z matematyki i języka obcego. Za wszystkich piszących trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

We wtorek (23 maja), punktualnie o godz. 9.00, startuje kolejny egzaminacyjny maraton. Tym razem swoją wiedzą muszą się wykazać uczniowie szkół podstawowych. Na początek ósmoklasiści zmierzą się z językiem polskim, w środę (24 maja) z matematyką, a w czwartek (25 maja) z językiem obcym nowożytnym. Egzamin ten jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Ponad 300 uczniów

W tym roku w gminie Konstancin-Jeziorna egzamin ósmoklasisty zdaje łącznie 301 osób, w tym 14 obywateli Ukrainy. To uczniowie sześciu publicznych podstawówek i jednej prywatnej. I tak do sprawdzianu podchodzi:

 • w Szkole Podstawowej nr 1 – 72 uczniów, w tym 4 uczniów z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej nr 2 – 72 uczniów, w tym 3 uczniów z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej nr 3 – 44 uczniów, w tym 4 uczniów z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie – 35 uczniów, w tym 2 uczniów z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 – 20 uczniów,
 • w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy – 25 uczniów, w tym 1 uczeń z Ukrainy,
 • w Szkole Podstawowej Montessori No Bell – 30 uczniów.

Największa grupa ósmoklasistów zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. W SP nr 1 uczniowie wybrali jeszcze język niemiecki, a w SP nr 2 język rosyjski.

Trzymamy kciuki

Egzamin ósmoklasisty jest bardzo ważny podczas rekrutacji do szkoły średniej. Za trzy testy można dostać w sumie 100 punktów. Kolejne punkty przyznawane są za świadectwo i udziały m.in. w konkursach. Absolwent podstawówki może zebrać aż 200 punktów. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 3 lipca.

Za wszystkich piszących trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • autobus na ulicy

  Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

  Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.
 • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

  Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

  W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.