Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę | Konstancin-Jeziorna

Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę

20-06-2024
Fot. OSP Czernidła

W jednej chwili dotychczasowe życie Marty Romanowskiej i jej córek, mieszkanek Ciszycy, legło w gruzach. Kobieta, która na co dzień pracuje w konstancińskim magistracie, w pożarze domu straciła niemal cały dobytek. Ogień zniszczył dach oraz poddasze, a parter zalała woda. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.

Potężna burza, która we wtorek (18 czerwca br.) przeszła nad gminą Konstancin-Jeziorna, pozostawiła po sobie nie tylko połamane drzewa i zalane piwnice, ale także wielką tragedię dla mieszkanki Ciszycy. Marta Romanowska, urzędniczka konstancińskiego magistratu, w jednej chwili straciła to, na co pracowała przez lata. Piorun uderzył w jej dom, wywołując pożar dachu.

Walka z żywiołem 

Z żywiołem walczyło 10 zastępów straży pożarnej, m.in. z Warszawy, Piaseczna, Opaczy, Bielawy, Czernideł i Konstancina-Jeziorny. Ratownicy robili wszystko, by płomienie nie rozprzestrzeniły się na cały budynek. Po kilkudziesięciu minutach udało się je opanować. Na szczęście nikomu nic się nie stało, pani Marcie udało się szybko ewakuować z płonącego budynku, ale zniszczenia są ogromne. Ogień strawił część dachu oraz jego poddasze, w którym znajdowały się pokoje córek kobiety. Resztę domu zalała woda podczas akcji gaśniczej. Wszystko wymaga generalnego remontu. – Straciłyśmy miejsce do życia, część naszych rzeczy, a przede wszystkim spokój i poczucie bezpieczeństwa – mówi mieszkanka Ciszycy. – Tymczasowe schronienie zaoferowali nam sąsiedzi, za co jestem im bardzo wdzięczna, ale naszym głównym celem i największym marzeniem jest odbudowa i powrót do naszego domu.

Zbiórka dla pogorzelców

Tuż po pożarze panią Martę odwiedzili burmistrz Michał Wiśniewski i jego zastępczyni Agata Wilczek. Z kolei jej koleżanki i koledzy z Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na remont i odbudowę zniszczonego domu. Zbiórka na rzecz pogorzelców, dla których każde wsparcie jest na wagę złota, prowadzona jest także w internecie. Każdy kto chciałby pomóc, do czego gorąco zachęcamy, może to zrobić na stronie internetowej: szczytny-cel.pl. Liczy się każda złotówka! Pani Marta potrzebuje teraz wsparcia i solidarności. Wspólnie możemy przywrócić jej wiarę w lepsze jutro i odbudować to, co zostało zniszczone przez żywioł.

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska, Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.