Prawie milion na przebudowę dwóch dróg w Czarnowie | Konstancin-Jeziorna

Prawie milion na przebudowę dwóch dróg w Czarnowie

28-12-2022
fot. www.gov.pl

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na dofinansowanie przebudowy ul. Diamentowej i fragmentu ul. Topazowej w Czarnowie. Wsparcie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie blisko 984 tys. zł.  

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia poznaliśmy listę beneficjentów, którym przyznano środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do samorządów z województwa mazowieckiego – z regionów warszawskiego, radomskiego, ostrołęckiego i ciechanowskiego – trafi łącznie ponad 39 mln zł. Pieniądze otrzyma także gmina Konstancin-Jeziorna – z przeznaczeniem na przebudowę dwóch dróg w Czarnowie. Chodzi o ul. Diamentową oraz ul. Topazową – na odcinku od skrzyżowania z ul. Kamienną do skrzyżowania z ul. Diamentową. Dofinansowanie tej inwestycji z RFRD wyniesie 983 820,44 zł. 

Uroczystość podpisania umów z udziałem Konstantego Radziwiłła, wojewody mazowieckiego, odbyła się 22 grudnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Konstanciński samorząd na spotkaniu reprezentowali Dariusz Zieliński – drugi zastępca burmistrza oraz Marta Niedzielska – skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna.

Inwestycja w Czarnowie jest już w trakcie realizacji. Po jej zakończeniu ul. Diamentowa i fragment ul. Topazowej zyskają m.in. nową nawierzchnię, jednostronny chodnik oraz nowoczesne oświetlenie ledowe. Wykonawcą robót jest firma Fal-Bruk z Warszawy, a ich koszt to ponad 1,9 mln zł. Wszystko ma być gotowe pod koniec pierwszego kwartału 2023 r.

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

    Zapraszamy na Dni Konstancina w stylu belle époque

    To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery historyczne, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.
  • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

    Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

    Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.