Prawie milion na przebudowę dwóch dróg w Czarnowie | Konstancin-Jeziorna

Prawie milion na przebudowę dwóch dróg w Czarnowie

28-12-2022
fot. www.gov.pl

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na dofinansowanie przebudowy ul. Diamentowej i fragmentu ul. Topazowej w Czarnowie. Wsparcie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie blisko 984 tys. zł.  

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia poznaliśmy listę beneficjentów, którym przyznano środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do samorządów z województwa mazowieckiego – z regionów warszawskiego, radomskiego, ostrołęckiego i ciechanowskiego – trafi łącznie ponad 39 mln zł. Pieniądze otrzyma także gmina Konstancin-Jeziorna – z przeznaczeniem na przebudowę dwóch dróg w Czarnowie. Chodzi o ul. Diamentową oraz ul. Topazową – na odcinku od skrzyżowania z ul. Kamienną do skrzyżowania z ul. Diamentową. Dofinansowanie tej inwestycji z RFRD wyniesie 983 820,44 zł. 

Uroczystość podpisania umów z udziałem Konstantego Radziwiłła, wojewody mazowieckiego, odbyła się 22 grudnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Konstanciński samorząd na spotkaniu reprezentowali Dariusz Zieliński – drugi zastępca burmistrza oraz Marta Niedzielska – skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna.

Inwestycja w Czarnowie jest już w trakcie realizacji. Po jej zakończeniu ul. Diamentowa i fragment ul. Topazowej zyskają m.in. nową nawierzchnię, jednostronny chodnik oraz nowoczesne oświetlenie ledowe. Wykonawcą robót jest firma Fal-Bruk z Warszawy, a ich koszt to ponad 1,9 mln zł. Wszystko ma być gotowe pod koniec pierwszego kwartału 2023 r.

Z lewej strony Polska flaga z prawej godło, a pod nimi podpis - Dofinansowano ze środków Funduszy Rozwoju Dróg

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Laptop komputerowy i pulpit nawigacyjny dla systemu zarządzania dokumentami danych w bazie danych dokumentacji online w chmurze.

    Grant dla gminy na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

    Konstancin-Jeziorna otrzyma 850 tys. zł na podniesienie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wsparcie przyznano w ramach rządowego programu „Cyberbezpieczny Samorząd” i zostanie przeznaczone m.in. na zakup urządzeń i oprogramowań. Wkład własny gminy to blisko 200 tys. zł.
  • Dwie kobiety siedza na przeciwko siebie i wypełniaja dokument. Za nimi baner z napisem: Gminny punkt konsultacyjny, a dalej zielone kwiaty i okno.

    Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

    Ponad 1,1 mln zł na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę kopciuchów trafiło do gminy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc w ich wypełnieniu i rozliczeniu udzielana jest również w konstancińskim magistracie.