Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

12-05-2021

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna pomiędzy 55. a 75. rokiem życia, mogą zaszczepić się za darmo przeciwko grypie. Akcję organizuje i finansuje samorząd.

Niebezpieczna choroba

Grypa to choroba wirusowa, zakaźna. Przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, np. podczas kichania. Objawy występują nagle i łatwo je pomylić z przeziębieniem. Nie można ich jednak bagatelizować, bo powikłania po chorobie są naprawdę groźne i dotykają m.in. układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego. 

Szczepienia skierowane do seniorów

Grypa jest szczególnie niebezpieczna dla seniorów. Dlatego też to właśnie osoby z tej grupy wiekowej powinny poddać się szczepieniom. Dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 55, a nie skończyli 75. roku życia, są całkowicie za darmo. 

Więcej informacji

Akcja realizowana jest cyklicznie. Szczegółowe informacje na jej temat można uzyskać w Wydziale Oświaty, Kultury i Zdrowia (tel.: 22 484 24 31). 

Najnowsze aktualności

  • Trzy osoby pakują do kartonowych pudełek artykuły spożywcze i higieniczne.

    Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin

    Supermarket Auchan w Konstancinie-Jeziornie, za pośrednictwem OSP Bielawa, przekazał dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Artykuły spożywcze i higieniczne trafiły do osób, które zwróciły się do magistratu o pomoc.
  • Plakat z grafiką rzeki i konurem drzewa. Tytuł: Święto wody

    Rzeka Mała źródłem inspiracji dla Święta Wody

    W niedzielę (29 maja) w Hugonówce odbędzie się Święto Wody, wydarzenie inspirowane nurtem rzeki Małej. W programie znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci, spacer przyrodniczo-edukacyjny, pokaz filmu, wystawa fotografii oraz spotkania autorskie. Wszystko to z troski o wodne ekosystemy.