Prom Gassy–Karczew zaczyna sezon – sprawdź nowe ceny i rozkład | Konstancin-Jeziorna

Prom Gassy–Karczew zaczyna sezon – sprawdź nowe ceny i rozkład

21-04-2023
fot. A. Piętka

Prom kursujący pomiędzy Gassami a Karczewem wznowił funkcjonowanie. Tegoroczny sezon rozpoczął się w piątek (21 kwietnia) i potrwa do połowy listopada. Z przeprawy korzystać mogą zarówno piesi, jak i rowerzyści oraz kierowcy samochodów osobowych i dostawczych. Za bilet trzeba zapłacić nieco więcej niż rok temu.

Przeprawa promowa pomiędzy Gassami a Karczewem służy przede wszystkim lokalnej społeczności – dzięki niej mieszkańcy nie muszą nadrabiać kilkudziesięciu kilometrów drogą lądową, by dostać się na drugi brzeg Wisły. To także atrakcja turystyczna, szczególnie latem, z której chętnie korzystają rowerzyści. Po zimowej przerwie, w piątek (21 kwietnia) o godz. 10.00, prom wznowił kursowanie.

Rozkład i cennik

W dni powszednie (do 31 sierpnia) przeprawa czynna jest od godz. 6.00 do godz. 20.00, w soboty – w godz. 8.00–20.00, a w niedziele i święta – od godz. 9.00 do 20.00. W tym sezonie wzrosną nieco ceny biletów promowych. I tak stawka podstawowa za jedną osobę to 4 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 3 zł, motocykl – 6 zł, samochód osobowy – 10 zł, samochód dostawczy (do 3,5 t) – 15 zł, samochód dostawczy (powyżej 3,5 t) – 18 zł i przyczepa od 7 do 10 zł.

Do listopada

Operator przeprawy liczy, że warunki atmosferyczne pozwolą na funkcjonowanie przeprawy promowej aż do końca listopada. Uwaga! Poza sezonem obowiązują inne rozkłady kursowania promu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: prom-transeko.pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Plakat promujący Dzień Strażaka

  Już 26 maja Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew

  Parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, koncert w amfiteatrze, spektakl dla dzieci, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz kiermasz – tak gmina Konstancin-Jeziorna będzie świętować Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew. Zapraszamy już 26 maja do Parku Zdrojowego.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w piątek (24 maja) od godz. 14.00 do godz. 23.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Plac z kostki brukowej, na którym rozstawione jest przenośne miasteczko, służące do egzaminowania dzieci na kartę rowerową. Stoją znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejazd kolejowy. Troje dzieci – rowerzystów właśnie przez nie przejeżdża.

  Parking przy magistracie będzie czasowo wyłączony z…

  Od piątku (24 maja) – od godz. 16.30 – do soboty (25 maja) – do godz. 20.00 – nie będzie można korzystać z parkingu przy ul. Józefa Hlebowicza, na tyłach konstancińskiego magistratu. Ma to związek z organizacją w tym miejscu praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Przepraszamy za utrudnienia.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.