Prom Gassy–Karczew znowu pływa po Wiśle | Konstancin-Jeziorna

Prom Gassy–Karczew znowu pływa po Wiśle

22-04-2022
Prom w Gassach kursuje od 2014 r.

Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już korzystać z przeprawy wiślanej łączącej Gassy z Karczewem. W czwartek (21 kwietnia), po zimowej przerwie, wznowiono jej działalność. Godziny pracy promu i cennik pozostały takie same, jak w ubiegłym roku.

Jak użyteczne jest połączenie promowe między Gassami a Karczewem wiedzą wszyscy, którzy często jeżdżą na drugi brzeg Wisły. Od kilku lat jest to oryginalny i wygodny sposób pokonania rzeki, a do tego w znaczący sposób skraca czas podróży. Prom jest także nie małą atrakcją np. w czasie letnich wycieczek rowerowych.

Godziny pracy

Od czwartku (21 kwietnia) przeprawa znów działa. Uruchomiono ją po zimowej przerwie. Godziny pracy promu są takie same, jak w ubiegłym roku. Przeprawa czynna jest przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku w godz. 6.00–20.00, w sobotę w godz. 8.00–20.00, a w niedzielę w godz. 9.00–20.00.

Cennik

Bez zmian pozostał także cennik za skorzystanie z przeprawy. Stawka podstawowa za jedną osobę to 3 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 2 zł, motocykl – 5 zł, samochód osobowy – 9 zł, samochód dostawczy (do 3,5 t) – 12 zł, samochód dostawczy (powyżej 3,5 t) – 15 zł. Dodatkowo zapłacimy jeszcze za przyczepkę: małą – 5 zł, dużą – 9 zł.

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

 • Plakat promujący Dzień Strażaka

  Już 26 maja Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew

  Parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, koncert w amfiteatrze, spektakl dla dzieci, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz kiermasz – tak gmina Konstancin-Jeziorna będzie świętować Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew. Zapraszamy już 26 maja do Parku Zdrojowego.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w piątek (24 maja) od godz. 14.00 do godz. 23.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Plac z kostki brukowej, na którym rozstawione jest przenośne miasteczko, służące do egzaminowania dzieci na kartę rowerową. Stoją znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejazd kolejowy. Troje dzieci – rowerzystów właśnie przez nie przejeżdża.

  Parking przy magistracie będzie czasowo wyłączony z…

  Od piątku (24 maja) – od godz. 16.30 – do soboty (25 maja) – do godz. 20.00 – nie będzie można korzystać z parkingu przy ul. Józefa Hlebowicza, na tyłach konstancińskiego magistratu. Ma to związek z organizacją w tym miejscu praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Przepraszamy za utrudnienia.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.