Przebudowa szkoły w Słomczynie ze wsparciem Mazowsza | Konstancin-Jeziorna

Przebudowa szkoły w Słomczynie ze wsparciem Mazowsza

31-03-2023

4 mln zł – takie wsparcie finansowe ma dostać gmina Konstancin-Jeziorna na przebudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Inwestycja, która zmierza już ku końcowi, znalazła się na liście projektów dofinansowanych przez samorząd województwa w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Sejmik województwa mazowieckiego podjął decyzję o przyznaniu ponad 630 mln zł na inwestycje w gminach, powiatach i dzielnicach Warszawy w latach 2023–2025. W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” zostanie dofinansowanych 114 zadań drogowych, 56 projektów edukacyjnych, 3 projekty kulturalne oraz 120 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej. Na liście inwestycji, które mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego, jest także ta realizowana przez gminę Konstancin-Jeziorna. Chodzi o przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Samorząd ma szansę na dotację we wnioskowanej wysokości 4 mln zł. 

Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie trwa od lipca 2021 r. i dynamicznie zmierza ku końcowi. Obecnie wewnątrz nowego skrzydła budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wznowiono też roboty związane z budową placu zabaw i boiska wielofunkcyjnego. Teren wokół obiektu jest porządkowany. Dzięki rozbudowie Czwórka zyska sześć nowych sal dydaktycznych, trzy zespoły sanitariatów oraz kuchnię ze stołówką. Wszystko ma być gotowe na nowy rok szkolny 2023/2024. Inwestycję realizuje firma Zab-Bud z Warszawy. Jej koszt to ponad 14,8 mln zł.

 

Zadanie pn. Przebudowa Szkoły Podstawowej w Słomczynie współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego.

logo 25 lat Mazowszelogo Mazowsze dla równomiernego rozwoju

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.