Przeprowadzono badania ekohydrologiczne Łąk Oborskich | Konstancin-Jeziorna

Przeprowadzono badania ekohydrologiczne Łąk Oborskich

21-12-2023
Fot. Centrum Ochrony Mokradeł

Znamy wyniki badań ekohydrologicznych Łąk Oborskich, które na zlecenie gminy Konstancin-Jeziorna, przeprowadziło Centrum Ochrony Mokradeł z Warszawy. Z pełną treścią raportu można zapoznać się na naszej stronie internetowej.

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego startowały trzy firmy. Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyło Centrum Ochrony Mokradeł z Warszawy, z którą gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę. Jej wartość to ponad 34,4 tys. zł. Zakres prac obejmował m.in. wykonanie minimum dwudziestu odwiertów gleboznawczych w obrębie gleb torfowych, ocenę fitoindykacyjną (rodzaj metody badawczej, dzięki której możliwe jest, przy wykorzystaniu niektórych roślin, określenie stanu środowiska) aktualnych warunków wilgotnościowych w rezerwacie i badanie przepływu wody w rowach melioracyjnych. Ich efektem jest raport wraz z wnioskami końcowymi dotyczącymi ochrony przyrodniczej badanego obszaru. Ocenę hydrologicznych uwarunkowań funkcjonowania rezerwatu przyrody Łęgi Oborskie w odniesieniu do możliwości zagospodarowania jego najbliższej okolicy przygotował zespół w składzie: dr hab. Wiktor Kotowski (koordynacja prac, redakcja opracowania), dr Dorota Giriat (geologia, geomorfologia, warunki gruntowe), Izabela Jaszczuk (fitosocjologia, sozologia) oraz dr Jarosław Suchożerbski (hydrologia). Z pełną treścią raportu można zapoznać się poniżej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

    Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

    Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
  • Dokumenty firmowe i pieniądze

    Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

    Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.