Rada Działalności Pożytku Publicznego – po konsultacjach | Konstancin-Jeziorna

Rada Działalności Pożytku Publicznego – po konsultacjach

15-07-2022

Zakończyły się konsultacje w sprawie projektu uchwały dotyczącej powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Do 12 lipca organizacje pozarządowe miały czas na składanie swoich uwag – wpłynęły 4, z czego 1 została uwzględniona częściowo, a pozostałe odrzucone.

Na początku lipca br. burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna ogłosił konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wszelkie uwagi oraz opinie dotyczące zapisów uchwały, mogły składać organizacje pozarządowe działające na terenie gminy. W wyznaczonym terminie tj. od 5 do 12 lipca 2022, wpłynęły 4 uwagi – wszystkie zgłosiła Fundacja Nika z Konstancina-Jeziorny. Spośród nich 1 została uwzględniona częściowo, a 3 zostały odrzucone.

Po wyznaczonym terminie konsultacji wpłynęła 1 uwaga, którą zgłosiło Stowarzyszenie Mieszkańców Konstancina-Jeziorny „Nasz Konstancin”, nie została ona jednak uwzględniona.
 

Autor
Grzegorz Skorupski
Do pobrania
Załącznik Size
Sprawozdanie z przebiegu konsultacji 239.12 KB

Najnowsze aktualności

  • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

    Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

    Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
  • Śmieciarka odbiera odpady

    Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

    Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.