Rolniku! Złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego | Konstancin-Jeziorna

Rolniku! Złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego

26-07-2021

Od 2 sierpnia rolnicy mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa, które wykorzystali do produkcji rolnej. Za każdy litr oleju napędowego można otrzymać złotówkę zwrotu.

O zwrot akcyzy zawartej w cenie ON można ubiegać się dwa razy w roku – w lutym i w sierpniu. W poniedziałek (2 sierpnia) rusza druga tura nabóru wniosków. Producenci rolni będą mogli ubiegać się o zwrot akcyzy za paliwo, które kupili w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2021 r. Do składanego wniosku należy załączyć faktury VAT lub ich kopie. Jeżeli producent rolny jest hodowcą bydła, dołącza również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła za rok 2020. Rolnicy, na złożenie wniosku w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna mają czas do 31 sierpnia 2021 r.  

Tegoroczny limit zwrotu podatku akcyzowego wynosi: 100,00 zł × liczba hektarów użytków rolnych na terenie gminy oraz 30,00 zł × średnia roczna liczba DJP bydła. Przy czym zwrot wynosi 1 zł za każdy zakupiony litr oleju w ramach przysługującego limitu rocznego. Wypłata środków nastąpi w terminie od 1 do 30 października 2021 r.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.

    Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w czwartek (23 września) do godz. 12.00 w piątek (24 września). Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Na grafice jest duży napis Weź udział w wycieczce i odbierz przewodnik turystyczny. Niżej napis dotyczy wycieczek w dniach 25 i 26 września 2021. W tle park, na trawie leżą żółte liście. Obok po prawej stronie wklejona jest grafika z trzema przewodnikami turystycznymi. Na okładce są zdjęcia atrakcji turystycznych i napis Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny.

    Zapraszamy do zapisywania się na ostatnie wycieczki

    W najbliższy weekend (25–26 września) odbędą się ostatnie 4 wycieczki z cyklu „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zapisywania się pod numerem tel.: 22 484 24 41. Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma „Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.