Rolniku! Złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego | Konstancin-Jeziorna

Rolniku! Złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego

26-07-2021

Od 2 sierpnia rolnicy mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa, które wykorzystali do produkcji rolnej. Za każdy litr oleju napędowego można otrzymać złotówkę zwrotu.

O zwrot akcyzy zawartej w cenie ON można ubiegać się dwa razy w roku – w lutym i w sierpniu. W poniedziałek (2 sierpnia) rusza druga tura nabóru wniosków. Producenci rolni będą mogli ubiegać się o zwrot akcyzy za paliwo, które kupili w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2021 r. Do składanego wniosku należy załączyć faktury VAT lub ich kopie. Jeżeli producent rolny jest hodowcą bydła, dołącza również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła za rok 2020. Rolnicy, na złożenie wniosku w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna mają czas do 31 sierpnia 2021 r.  

Tegoroczny limit zwrotu podatku akcyzowego wynosi: 100,00 zł × liczba hektarów użytków rolnych na terenie gminy oraz 30,00 zł × średnia roczna liczba DJP bydła. Przy czym zwrot wynosi 1 zł za każdy zakupiony litr oleju w ramach przysługującego limitu rocznego. Wypłata środków nastąpi w terminie od 1 do 30 października 2021 r.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Ikony osób stojących wokół napisu NGO. Poniżej tekst: Otwarty konkurs ofert.

    Ostatnie dni na złożenie wniosku w ramach konkursu ofert

    Tylko do najbliższej środy (19 czerwca), do godz. 13.00, trwa nabór wniosków w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. Kwota, jaką gmina Konstancin-Jeziorna zamierza przeznaczyć na realizację zadań z zakresu m.in. kultury fizycznej, turystyki i integracji to 150 tys. zł.
  • Grupa osób na tle ścianki promocyjnej z napisem metropolia warszawska

    Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” ma nowy zarząd

    Przedstawiciele gmin i powiatów zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Metropolia Warszawa” spotkali się w czwartek (13 czerwca), aby podsumować 2023 r. i wybrać nowy zarząd. Konstanciński samorząd na walnym zgromadzeniu reprezentowali burmistrz Michał Wiśniewski i jego zastępczyni Katarzyna Tusińska.