Rozbudowa szkoły w Słomczynie ze wsparciem samorządu Mazowsza | Konstancin-Jeziorna

Rozbudowa szkoły w Słomczynie ze wsparciem samorządu Mazowsza

26-05-2023

W piątek (26 maja) w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie odbyło się podpisanie i przekazanie umowy na dofinansowanie rozbudowy placówki. Do gminy Konstancin-Jeziorna z samorządu województwa mazowieckiego trafi wsparcie w wysokości 4 mln zł.

Kolejne wsparcie finansowe dla gminy Konstancin-Jeziorna od władz Mazowsza. Tym razem na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. W piątek (26 maja) odbyło się podpisanie i przekazanie umowy w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Symboliczne przekazanie

W uroczystości, która odbyła się w jednej z sali nowo wybudowanego skrzydła szkoły w Słomczynie, uczestniczyli przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego oraz gminy Konstancin-Jeziorna. Radę Miejską reprezentowała Irena Śliwka, a mieszkańców Słomczyna – sołtys Jacek Gosławski. Umowę o wsparcie inwestycji –przekazaną przez Piotra Kandybę, radnego województwa mazowieckiego – podpisali burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Marta Niedzielska, skarbnik gminy. Opiewa ona na kwotę 4 mln zł i obejmuje lata 2023–2025. – Od lat inwestujemy i dbamy o gminną oświatę, a nasze placówki są na najwyższym poziomie – podkreślił Kazimierz Jańczuk. 

Inwestycja na finiszu

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie jest już na finiszu. Nowa część budynku składa się z dwóch skrzydeł połączonych ze sobą parterowym łącznikiem. W skrzydle z wejściem głównym są trzy kondygnacje, w tym jedna podziemna. Powstała nowa kuchnia i stołówka szkolna, biblioteka z czytelnią, świetlica , a także pomieszczenia dla oddziału przedszkolnego i terapii ruchowej. Utworzone zostały także: sala komputerowa z serwerownią, pracownia chemiczna, nowa szatnia oraz dodatkowe sale lekcyjne. Uczniowie zyskali też boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Wartość inwestycji to ponad 15,3 mln zł. Niezależnie od tego przy szkole gmina wybudowała także nową ulicę Wagarową z ok. 50 miejscami parkingowymi.   

Galeria zdjęć

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

    Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

    W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
  • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

    Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

    W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.