Rusza rozbudowa budynku OSP w Gassach | Konstancin-Jeziorna

Rusza rozbudowa budynku OSP w Gassach

09-07-2024

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gassach powiększy się o dodatkowe pomieszczenia. Umowa z wykonawcą została już podpisana i w najbliższych dniach ruszają prace budowlane. Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. 

To dobra wiadomość dla druhów. Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gassach zostanie przebudowany i rozbudowany. W piątek (28 czerwca) Michał Wiśniewski – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna podpisał umowę z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą. Jest nim konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowlane Aspo Piotr Pomorski z Góry Kalwarii – lider i Energo-Therm z Zamościa – konsorcjant. Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. 

Więcej miejsca

W ramach zleconych prac zaplanowano m.in.: dobudowanie dodatkowego garażu, szatni, sanitariatów i pomieszczeń gospodarczych. Nowa część remizy została zaprojektowana w taki sposób, aby nawiązywała do istniejącego wiekowego budynku, który jest repliką dworca kolejki w Wilanowie. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych dniach. Całość ma być gotowa w połowie przyszłego roku. 

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.