Ruszyła budowa domu sołeckiego w Kawęczynie | Konstancin-Jeziorna

Ruszyła budowa domu sołeckiego w Kawęczynie

26-07-2023

Mieszkańcy Kawęczyna będą mieli miejsce spotkań z prawdziwego zdarzenia. We wsi ruszyła budowa domu sołeckiego. W nowym budynku znajdzie się sala świetlicowa z aneksem kuchennym i toalety. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.

Na ten dzień mieszkańcy Kawęczyna czekali z utęsknieniem. Na gminnej działce nr 77 ruszyła budowa domu sołeckiego. Inwestycję realizuje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budowlane ASPO Piotr Pomorski z Góry Kalwarii, które jako jedyne złożyło ofertę w postępowaniu.

Zgodnie z projektem budynek domu sołeckiego będzie murowany metodą tradycyjną – z pustaków ceramicznych, ocieplony wełną mineralną i zwieńczony dachem dwuspadowym krytym blachą. W jego wnętrzu zaplanowano salę świetlicową z aneksem kuchennym oraz toalety. Budynek będzie w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie także teren wokół domu ludowego. Powstaną też trzy miejsca postojowe dla samochodów. Całość ma być gotowa w przyszłym roku. Koszt budowy miejsca spotkań dla mieszkańców sołectwa wyniesie ponad 496,6 tys. zł.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.