Ruszyła kolejna zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech | Konstancin-Jeziorna

Ruszyła kolejna zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

05-04-2023

Rodzice Mileny Miech, uczennicy Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie, uruchomili kolejną zbiórkę pieniędzy na lek, który ratuje zdrowie i życie. Potrzeba 150 tys. zł. Dziewczynka zmaga się ze śmiertelną chorobą – aplazją szpiku kostnego. Liczy się czas i każda złotówka.

Historię 11-letniej Mileny Miech, uczennicy czwartej klasy Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie, zmagającej się ze śmiertelną chorobą – aplazją szpiku kostnego – przedstawiliśmy w grudniu w „Biuletynie Informacyjnym Gminy Konstancin-Jeziorna” oraz na naszej stronie internetowej. Wówczas prowadzona była zbiórka pieniędzy m.in. na rehabilitację dziewczynki oraz zakup środków opatrunkowych i higienicznych. Pod koniec marca został uruchomiona kolejna kwesta. Tym razem potrzebne są fundusze na lek, który jest bardzo drogi.

Trudna diagnoza

Przypomnijmy. Milena Miech w lipcu 2022 r. trafiła do szpitala na oddział onkologii. Rodziców dziewczynki zaniepokoiły siniaki i wybroczyny, które nagle pojawiły się na ciele córki, oraz częste krwotoki z nosa. 11-latka szybko się też męczyła i nie chciała brać udziału w żadnych aktywnościach fizycznych. Po serii badań lekarze potwierdzili diagnozę – aplazja szpiku kostnego. To bardzo rzadka choroba polegająca na zatrzymaniu rozwoju szpiku, upośledzeniu jego funkcji i zmniejszeniu liczby krwinek białych i czerwonych oraz płytek krwi. Rozpoczęła się walka o życie dziewczynki. Konieczne było rozpoczęcie leczenia imunosupresyjnego. – Przygotowuje ono organizm do przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego – wyjaśnia Magdalena Mrozowska, mama Mileny. – Niestety, w naszej rodzinie nie znaleziono odpowiedniego dawcy.
Milenie udało się też podać specjalnie dla niej sprowadzony z Australii lek – globulinę antymocytarną (ATG). Jego koszt to ponad milion złotych.

Liczy się czas

To nie wystarczyło. Aby terapia była skuteczna, lekarze zdecydowali o włączeniu do niej kolejnego leku. Dziewczynka musi przyjmować go przez najbliższy rok. Niestety, nie jest on refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszt jednego opakowania leku wynosi prawie 12 tys. zł, a potrzeba ich aż 12. To przekracza możliwości finansowe rodziny. – Nie mamy czasu, musimy zmobilizować siły, by ratować Milenkę – dodaje pani Magdalena. – Za kilka tygodni córka musi przyjąć kolejną dawkę leku, a nas już na niego nie stać. Żeby zdążyć, musimy zebrać pieniądze do końca kwietnia. Każda złotówka może być tą, która uratuje naszą córeczkę.

Zbiórka i 1,5 proc.

Zbiórka prowadzona jest na portalu siepomaga.pl (Milena Miech). Potrzeba 150 tys. zł. Liczy się czas i każda złotówka. Dziewczynce można pomóc też przekazując 1,5 proc. podatku. Wystarczy w rocznym zeznaniu w odpowiednim miejscu wpisać nr KRS 0000396361 (Fundacja Siepomaga), a w rubryce „cel szczegółowy”: 0227926 Milena. – Dzięki pomocy dobrych ludzi udało się już tak wiele. Prosimy z całego serca o dalsze wsparcie – apelują rodzice dziewczynki. – Tak bardzo byśmy chcieli, aby Milenka mogła wrócić do normalnego dzieciństwa i rówieśników.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Plakat promujący Dzień Strażaka

  Już 26 maja Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew

  Parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, koncert w amfiteatrze, spektakl dla dzieci, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz kiermasz – tak gmina Konstancin-Jeziorna będzie świętować Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew. Zapraszamy już 26 maja do Parku Zdrojowego.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w piątek (24 maja) od godz. 14.00 do godz. 23.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Plac z kostki brukowej, na którym rozstawione jest przenośne miasteczko, służące do egzaminowania dzieci na kartę rowerową. Stoją znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejazd kolejowy. Troje dzieci – rowerzystów właśnie przez nie przejeżdża.

  Parking przy magistracie będzie czasowo wyłączony z…

  Od piątku (24 maja) – od godz. 16.30 – do soboty (25 maja) – do godz. 20.00 – nie będzie można korzystać z parkingu przy ul. Józefa Hlebowicza, na tyłach konstancińskiego magistratu. Ma to związek z organizacją w tym miejscu praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Przepraszamy za utrudnienia.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.