Ruszyła rozbudowa szkoły w Słomczynie | Konstancin-Jeziorna

Ruszyła rozbudowa szkoły w Słomczynie

14-07-2021

Ruszyła rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Istniejący budynek otrzyma nowe dwukondygnacyjne skrzydło. Obecnie na placu budowy trwają m.in. prace rozbiórkowe i wyburzeniowe. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

Długo wyczekiwana przebudowa Czwórki w Słomczynie stała się faktem. Pierwszy ciężki sprzęt jest już na terenie placu budowy. Obecnie prowadzone są niezbędne prace przygotowawcze do realizacji inwestycji – wyburzony został przylegający do szkoły budynek mieszkalny oraz gospodarczy. 

Nowoczesna szkoła

Po uprzątnięciu gruzu rozpocznie się budowa nowego dwukondygnacyjnego skrzydła szkoły. Będzie ono połączone z istniejącym budynkiem łącznikiem, na dachu którego zaplanowano mały ogród, gdzie uczniowie będą mogli sadzić warzywa i zioła, a nauczyciele prowadzić lekcje tematyczne. Placówka zyska także: sześć nowych sal dydaktycznych – w tym m.in. pracownię fizyko-chemiczną, szatnię, świetlicę, bibliotekę z czytelnią, serwerownię, trzy zespoły sanitariatów oraz kuchnię ze stołówką. Budynek wyposażony będzie również w windę, która zapewni osobom niepełnosprawnym dostęp na jego obie kondygnacje. Zagospodarowany zostanie również teren wokół placówki – powstanie boisko wielofunkcyjne oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

Dwa lata

Przetarg na wykonawcę inwestycji wygrała firma ZAB-BUD z Warszawy. Umowę podpisano 11 czerwca. Wartość kontraktu to blisko 14,2 mln zł. Według zapowiedzi całość ma być gotowa we wrześniu 2023 r. W trakcie remontu placówka będzie cały czas funkcjonować.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Wizualizacja nowoczesnego węzła przesiadkowego z autobusem, budynkiem poczekalni oraz pasażerami korzystającymi z infrastruktury transportu publicznego.

    Ponad 7,4 mln zł dofinansowania na nowy węzeł przesiadkowy

    Ponad 7,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Konstancina-Jeziorny na budowę nowoczesnego węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o wartości ponad 17,3 mln zł powstanie na gminnym terenie znanym mieszkańcom jako „żeberko”. Prace nad dokumentacją dobiegają końca.
  • Na pierwszym planie leżą plany projektowe i kask ochronny, a w tle pracują walec drogowy oraz koparka przy budowie nowej drogi.

    Gmina przygotowuje budowę kolejnych dróg w Czarnowie

    Gmina Konstancin-Jeziorna wybuduje kolejne drogi w Czarnowie. Burmistrz Michał Wiśniewski podsiał umowy na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji w północnej i południowej części miejscowości. Oprócz nowych jezdni powstaną m.in. chodniki i oświetlenie