18 medali na mistrzostwach Polski w jeździe na wrotkach | Konstancin-Jeziorna

18 medali na mistrzostwach Polski w jeździe na wrotkach

16-06-2021
Wiktoria Dąbrowska (w środku) zdobyła aż 4 złote medale (fot. UKS Zryw)

Kolejne sukcesy zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie. Aż 18 medali wywalczyła reprezentacja Konstancina-Jeziorny na Torowych Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach. Zawody odbyły się w dniach 11–13 czerwca w Tomaszowie Lubelskim. Gratulujemy!

Torowe Mistrzostwa Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach to jedna z największych imprez sportowych na Lubelszczyźnie. Przez trzy dni (11–13 czerwca), na torze RSS Arena Roztocze, blisko 300 zawodników zmagało się o tytuły mistrzowskie i medale w 5 konkurencjach i w 14 kategoriach wiekowych. 

Deszcz medali

Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji Konstancina-Jeziorny, którą do sportowych zmagań przygotowała Bożena Goss – trenerka. Młodzi sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie w różnych konkurencjach i dystansach, m.in.: na 200 m i 500 m, wywalczyli łącznie aż 18 medali, z czego 4 złote zgarnęła Wiktoria Dąbrowska. Ponadto na podium stawali:

 • Maciej Kowalski (4 medale – 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy);
 • Nina Pułecka (4 medale – 3 srebrne, 1 brązowy);
 • Zuzana Janisz (2 medale srebrne);
 • Julia Jaroszewicz (2 medale – srebrny i brązowy);
 • Matylda Grzanecka (medal srebrny);
 • Julia Woźniak (medal srebrny).

Zawody dla dzieci

Podczas mistrzostw rozegrano również ogólnopolskie zawody dla dzieci, na których konstancińska reprezentacja również świetnie się zaprezentowała. Medale zdobyli: Nina Pulecka, Miłosz Grzanecki i Mateusz Dąbrowski. Podziękowania należą się także Oldze Grzelak, Sandrze Szuchnik, Juli Molak i Blance Berej za godne reprezentowanie barw UKS Zryw Słomczyn.  
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

  Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

  Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
 • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

  Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

  Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.