Mistrzyni Europy uhonorowana przez burmistrza | Konstancin-Jeziorna

Mistrzyni Europy uhonorowana przez burmistrza

08-09-2021
Od lewej: Wiktoria Dąbrowska, Bożena Goss i Aneta Dąbrowska

Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna uhonorował Wiktorię Dąbrowską, podwójną mistrzynię Europy w jeździe szybkiej na rolkach. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie otrzymała list gratulacyjny, nagrodę rzeczową oraz bukiet kwiatów.

Okazją do uhonorowania podwójnej złotej medalistki mistrzostw Europy była sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, która odbyła się w środę (8 września).

Gratulacje i kwiaty

Tuż przed rozpoczęciem posiedzenia burmistrz Kazimierz Jańczuk pogratulował Wiktorii Dąbrowskiej międzynarodowego sukcesu i podziękował za promocję gminy na arenach krajowych i zagranicznych. – Dwa złote medale, zdobyte dzięki talentowi wspartemu ciężką pracą, przyniosły chlubę całej konstancińskiej społeczności – przyznał włodarz. – Doceniamy wytrwałość, trud i poświęcenie włożone w realizację założonych celów.
W dowód uznania Kazimierz Jańczuk i Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej, wręczyli zawodniczce UKS Zryw w Słomczynie list gratulacyjny, nagrodę rzeczową i bukiety kwiatów. Słowa uznania samorządowcy skierowali również do Bożeny Goss, trenerki młodej sportsmenki, oraz mamy medalistki – Anety Dąbrowskiej. Obie panie również otrzymały upominki i kwiaty.

Sukces za sukcesem

Wiktoria Dąbrowska jest zawodniczką UKS Zryw w Słomczynie i była członkinią polskiej kadry, która pod koniec lipca reprezentowała nasz kraj na odbywających się w Portugalii mistrzostwach Europy w jeździe szybkiej na rolkach. 15-latka startowała na kilku dystansach oraz w wyścigu na jedną rundę. Rywalizacja na 100 metrów przyniosła jej złoto. Wiktoria była bezkonkurencyjna. Z łatwością pokonała inne zawodniczki i ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium. To zwycięstwo dało nastolatce energię do kolejnej walki. W wyścigu na jedną rundę przeciwniczki też nie miały z nią żadnych szans. Wiktoria wywalczyła drugie złoto. Tym samym konstancinianka odniosła największy sukces w historii występów polskiej reprezentacji na imprezie tej rangi – dotychczasowy nasz dorobek to cztery brązowe medale. Wiktoria Dąbrowska jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie, a od września uczennicą Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie. Nastolatka mierzy wysoko i nie ma zamiaru spocząć na laurach. Jej największym sportowym marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich i zdobycie na nich miejsca na podium.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Dwa wozy strażackie, stojące przed dużym odnowionym budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie.

    OSP Konstancin-Jeziorna z dofinansowaniem na zakup wozu

    Do strażaków ochotników z Konstancina-Jeziorny trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP na zakup ciężkiego wozu dostanie 600 tys. zł dofinansowania. Drugie tyle dołoży gmina Konstancin-Jeziorna ze swojego budżetu.
  • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 710 Osiedle Kabaty.

    Komunikacja miejska bez zmian w czasie ferii zimowych

    W czasie tegorocznych ferii nie będzie zmian w komunikacji miejskiej na obszarze naszej gminy – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Od 29 stycznia do 13 lutego autobusy będą kursowały według stałych rozkładów jazdy.