Polska drużyna i konstancinianka ze złotem mistrzostw świata | Konstancin-Jeziorna

Polska drużyna i konstancinianka ze złotem mistrzostw świata

24-08-2022
Tamara Siemieniuk odbiera nagrodę za tytuł królowej strzelców, fot. Marco Spelten

Co za sukces! Tamara Siemieniuk, mieszkanka Konstancina-Jeziorny i wychowanka Uczniowskiego Klubu Sportowego Cirkus, zdobyła ze swoją drużyną mistrzostwo świata w korfballu plażowym. W finałowych rozgrywkach reprezentacja Polski pokonała Portugalię. Gratulujemy!

W dniach 19–20 sierpnia w Maroko odbyły się mistrzostwa świata w korfballu plażowym. Polskę na afrykańskim kontynencie reprezentowała sześcioosobowa kadra z Tamarą Siemieniuk – kapitanem drużyny – na czele. 28-letnia zawodniczka jest mieszkanką naszej gminy, byłą uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie i wychowanką Uczniowskiego Klubu Sportowego Cirkus (obecnie trenuje w Miejskim Klubie Sportowym Marcovia Marki). 

Złoty medal 

W mistrzostwach brało udział łącznie 13 drużyn z całego świata. Ale to właśnie Polska reprezentacja, dzięki mocnym zbiórkom i szybkim atakom, zdobyła złoty medal. W finale pokonała Portugalię – faworyta zawodów 13 do 5, a wcześniej Belgię – która w klasyfikacji generalnej zdobyła brąz. Duże brawa należą się Tamarze Siemieniuk, która dzięki swojej skutecznej grze zdobyła aż 22 kosze i tym samym otrzymała tytuł królowej strzelców mistrzostw świata w korfballu plażowym. Brawo!

Zasady gry

Korfball to jedyny na świecie koedukacyjny sport drużynowy, który trochę przypomina koszykówkę. Na boisku spotykają się dwie drużyny, z których każda złożona jest z czterech mężczyzn i czterech kobiet. Dwie pary rozpoczynają grę w strefie ataku i dwie w strefie obrony. Punkty zdobywane są przez wrzucenie piłki – wielkości piłki nożnej – do kosza bez tablicy, zawieszonego na słupie na wysokości ok. 3,5 metra. – Nie możemy kozłować i biegać z piłką – wyjaśnia zasady gry Tamara Siemieniuk. – Dozwolone są tylko podania do partnera i rzuty do kosza. Co dwa zdobyte punkty zawodnicy zamieniają się strefami na boisku, czyli z atakujących stają się obrońcami, a obrońcy atakującymi.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Pomieszczenie. Przy recepcji stoją cztery uśmiechnięte panie. Pod zdjęciem są informacji (powielone w artkule) dotyczące funkcjonowania centrum informacyjnego dla uchodźców.

    Bezpłatna pomoc doradcza i językowa dla uchodźców z Ukrainy

    Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Fundacja ADRA Polska wspólnie z organizacją CARE otworzyła w Warszawie Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców. Placówka oferuje pomoc informacyjną i prawną, wsparcie doradcy zawodowego i psychologa, lekcje języka polskiego, opiekę nad dziećmi.
  • 11 osób stój w rzędzie na scenie. W rękach trzymają dyplom i róże czerwone.

    To było wyjątkowe święto kina w Konstancinie-Jeziornie

    To była prawdziwa gratka dla miłośników X Muzy! W dniach 23–25 września w Konstancińskim Domu Kultury odbyła się V edycja Festiwalu Filmowego Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. W czasie Festiwalu pokazano nie tylko filmy finałowe, nadesłane na konkurs, ale także filmy Studia Munka.