Rowerzyści przejadą głównymi ulicami miasta | Konstancin-Jeziorna

Rowerzyści przejadą głównymi ulicami miasta

25-05-2023
fot. Agencja PZL

Konstancin-Jeziorna zostanie opanowany przez rowerzystów. Już w najbliższą sobotę (27 maja) ulicami miasta przejedzie wiosenna masa krytyczna. Zbiórka o godz. 15.00 przed Urzędem Miasta i Gminy. Wydarzenie finansowo wsparła gmina Konstancin-Jeziorna.

Organizatorem „Wiosennego Przejazdu Rowerowego” jest Stowarzyszenie Mieszkańców Konstancina-Jeziorny „Nasz Konstancin”. Wydarzenie powstało, aby promować aktywny tryb życia oraz rower jako alternatywny środek transportu po naszym mieście. Dodatkowo cykliści chcą w ten sposób zwrócić uwagę na potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej w gminie.

Jednoślady na konstancińskie ulice wyjadą już w najbliższą sobotę (27 maja). Zbiórka o godz. 15.00 przed Urzędem Miasta i Gminy, od strony ul. Kolejowej, a start o godz. 15.15. Trasa przejazdu prowadzić będzie ulicami: Kolejową, Skolimowską, Warszawską, Piłsudskiego, Warecką, Potulickich, Graniczną, Prusa, Wojewódzką, Oborską, Sanatoryjną, Piasta, Żeromskiego, Sobieskiego, Mickiewicza, Wilanowską oraz al. Wojska Polskiego i dalej ul. Mirkowską. Finał planowany jest ok. godz. 17.00 na skateparku przy ul. Bielawskiej. Imprezie towarzyszyć będzie muzyka oraz konkursy z nagrodami. Organizator zapewnia również zabezpieczenie trasy, zaplecze medyczne oraz ubezpieczenie uczestników. W związku z przejazdem rowerzystów mogą wystąpić chwilowe utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji publicznej.

„Wiosenny Przejazd Rowerowy” finansowo wsparła gmina Konstancin-Jeziorna. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Violet Kiwi, Rowerolucja, Skład Towarów Wiejskich oraz Konstancińskie Centrum Aktywności Lokalnej W23.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej błękitny napis burze. W tle fragment oszronionych liści.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Przymrozki

    Wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. W sobotnią noc (3 czerwca) temperatura powietrza może spać do 2°C, przy gruncie do -3°C. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 1.00 do godz. 6.00.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący piknik rodzinny w SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornie.

    Piknik rodzinny w konstancińskiej Jedynce

    3 czerwca (sobota) w Szkole Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się piknik rodzinny. Zaproszeni są nie tylko uczniowie szkoły i ich rodziny, ale każdy gość i mieszkaniec gminy.