Wielkie sukcesy konstancińskich sportowców | Konstancin-Jeziorna

Wielkie sukcesy konstancińskich sportowców

13-03-2023

Dobre wieści ze sportowych aren. Łącznie aż 18 medali przywieźli zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin oraz Klub Karate Kyokushin IPPON z zawodów, które odbyły się w miniony weekend (11 i 12 marca), w różnych częściach Polski. Gratulujemy sukcesu.

To był weekend pełen sukcesów dla młodych pływaków i karateków z Konstancina-Jeziorny. W minioną sobotę (11 marca) odbyły się 4. eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Od młodzika do olimpijczyka”, a w niedzielę (12 marca) Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate. Reprezentanci klubów IKS Konstancin oraz Karate Kyokushin IPPON zdobyli łącznie 18 medali.

Medale dla pływaków

Po trzymiesięcznej przerwie młodzi pływacy z IKS Konstancin z nowym zapałem wrócili do startów w zawodach. Sobotnie eliminacje dla wielu z nich zakończyły się pobiciem życiowych rekordów i wysokimi miejscami, tuż za medalową czołówką. Takim sukcesem mogą się pochwalić: Tola Świątkiewicz, Wojciech Lisowski, Filip Prześlakiewicz, Leon Golon, Artur Cyran, Ignacy Piniewski oraz Izabela Golon. W pływackich zmaganiach najlepiej poradziło sobie dwóch zawodników. Brąz zdobyli Zofia Lisowska (na dystansie 100 m stylem motylkowym) oraz Aleksander Bluj (200 m stylem zmiennym), który wywalczył także srebro w rywalizacji na 100 m stylem motylkowym.

Konstancińscy karatecy na podium

Z kolei niedziela (12 marca) była dniem wielkich sukcesów zawodników Klubu Karate Kyokushin Ippon, którzy na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate w podwarszawskich Markach zdobyli aż 15 medali. Złoto przywieźli: Zuzanna Zakrzewska,Wojciech Lisowski, Maria Sulińska, Borys Mazurkiewicz, Krzysztof Spyra, a także Jerzy Traćka (debiutant w seniorach). Srebro zdobył Karol Lisowski, a brąz – Wiktoria Gabryjeluk, Filip Nguyen, Milan Koszelnik, Arkadiusz Krupiński, Anna Sulińska, Lena Kucharska, Julia Płosarek oraz Oskar Miziński (drugi debiut w seniorach). Drużynowo Ippon zajął 2. miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!