Wiktoria Dąbrowska dwukrotną mistrzynią Europy | Konstancin-Jeziorna

Wiktoria Dąbrowska dwukrotną mistrzynią Europy

27-07-2021
fot. Polski Związek Sportów Wrotkarskich

Wiktoria Dąbrowska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie została podwójną mistrzynią Europy w jeździe szybkiej na rolkach. Czegoś takiego jeszcze nikt w historii występów polskiej reprezentacji na imprezie tej rangi nie dokonał. Gratulujemy!

W miniony weekend (24–25 lipca) w Portugalii odbyły się mistrzostwa Europy w jeździe szybkiej na rolkach. Polskę reprezentowała sześcioosobowa kadra z Wiktorią Dąbrowską – zawodniczką UKS Zryw w Słomczynie – na czele. 

Dwa złota

15-latka startowała na kilku dystansach oraz w wyścigu na 1 rundę. Rywalizacja na 100 metrów przyniosła jej złoto. Wiktoria była bezkonkurencyjna. Z łatwością pokonała inne zawodniczki i finalnie stanęła na najwyższym stopniu podium. To zwycięstwo dało nastolatce energię do kolejnej walki – tym razem w wyścigu na 1 rundę. Tutaj przeciwniczki też nie miały żadnych szans. Wiktoria Dąbrowska wywalczyła drugie złoto. Tym samym konstancinianka odniosła największy sukces w historii występów polskiej reprezentacji w imprezie tej rangi – dotychczasowy dorobek to cztery brązowe medale. Polska w klasyfikacji generalnej ostatecznie zajęła 6. miejsce. 

Apetyt na więcej

Przypomnijmy! Wiktoria Dąbrowska jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie kilkadziesiąt pucharów i kilkaset medali. Od dłuższego czasu z sukcesami występuje na arenach międzynarodowych i krajowych. Mierzy wysoko i nie ma zamiaru spocząć na laurach. Jej największym sportowym marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich i zdobycie na nich miejsca na podium. 
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.

    Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w czwartek (23 września) do godz. 12.00 w piątek (24 września). Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Na grafice jest duży napis Weź udział w wycieczce i odbierz przewodnik turystyczny. Niżej napis dotyczy wycieczek w dniach 25 i 26 września 2021. W tle park, na trawie leżą żółte liście. Obok po prawej stronie wklejona jest grafika z trzema przewodnikami turystycznymi. Na okładce są zdjęcia atrakcji turystycznych i napis Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny.

    Zapraszamy do zapisywania się na ostatnie wycieczki

    W najbliższy weekend (25–26 września) odbędą się ostatnie 4 wycieczki z cyklu „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zapisywania się pod numerem tel.: 22 484 24 41. Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma „Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.