Wstęga przecięta, boisko wielofunkcyjne otwarte | Konstancin-Jeziorna

Wstęga przecięta, boisko wielofunkcyjne otwarte

05-12-2023

Na ten dzień z niecierpliwością czekali wszyscy mieszkańcy osiedla Mirków. W poniedziałek (4 grudnia) oficjalnie otwarto kolejne boisko wielofunkcyjne na terenie Konstancina-Jeziorny. Było symboliczne przecięcie wstęgi, a na dzieci czekał piknik sportowy z Mikołajem.

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny mogą już korzystać w kolejnego boiska wielofunkcyjnego na terenie miasta. Tym razem powstało ono na osiedlu Mirków przy ul. Anny Walentynowicz. Obiekt został oficjalnie otwarty w miniony poniedziałek (4 grudnia). Wstęgę symbolizującą otwarcie obiektu przecięli burmistrz Kazimierz Jańczuk, radna Alfreda Konopka oraz Mariusz Kochański, dyrektor Gminnego Ośrodka Sporty i Rekreacji.

Piknik z Mikołajem 

Z tej okazji, w ramach inicjatywy lokalnej, zorganizowano piknik „Sportowy Mirków”. Imprezę dla mieszkańców przygotowała grupa inicjatywna pod przewodnictwem Alfredy Konopki i Elżbiety Siemieniuk oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Były gry i zabawy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez seniorów. Ponadto najmłodszych odwiedził Mikołaj. Zadanie zostało wsparte finansowo z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna.

Nowoczesny obiekt

Boisko wielofunkcyjne na osiedlu Mirków to nowoczesny obiekt ze sztuczną nawierzchnią, na którym można grać w piłkę nożną czy koszykówkę. Obiekt jest ogrodzony i oświetlony. W ramach inwestycji powstał też chodnik, po północnej stronie obiektu, oraz elementy małej architektury – ławki, stojaki na rowery. Całość kosztowała ponad 743 tys. zł.

Galeria Zdjęć

 

Autor
Patryk Siepsiak