Sportowe lato w mieście – zapraszamy na bezpłatne zajęcia | Konstancin-Jeziorna

Sportowe lato w mieście – zapraszamy na bezpłatne zajęcia

03-07-2024

Tego lata jest okazja, aby zadbać o swoje zdrowie. Zapraszamy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna na bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne. Jest w czym wybierać i przebierać. Czekają pilates, zdrowy kręgosłup, streching, zumba, joga i crossminton.

Bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną na lipiec i sierpień przygotowali m.in. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Konstanciński Dom Kultury. Zajęcia wakacyjne są bezpłatne dla mieszkańców gminy i odbywają się w Parku Zdrojowym oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Aż żal z nich nie skorzystać.

Zajęcia w Słomczynie

Cztery razy w tygodniu, przez cały lipiec, zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie na zumbę, pilates, streching i zdrowy kręgosłup. Zajęcia są organizowane dla mieszkańców w ramach Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024. Poprowadzą je naprzemiennie instruktorki Anna Śmigielska-Byczkowska i Weronika Śmigielska. Trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą butów sportowych, wody, ręcznika i maty do ćwiczeń.

Harmonogram zajęć przedstawia się następująco: 

 • Zumba i stretching – poniedziałki i środy w godz. 20.00–21.15;
 • Zdrowy kręgosłup i stretching – wtorki w godz. 19.00–20.15;
 • Pilates i stretching – czwartki w godz. 19.00–20.15. 

Ćwiczenia w Parku Zdrojowym

Lato to także idealny czas na spędzanie czasu na łonie natury. W lipcu oraz sierpniu (z wyłączeniem 15 sierpnia) zachęcamy do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych w Parku Zdrojowym. Są to zumba (we wtorki) i zdrowy kręgosłup (w czwartki). Zajęcia odbywają się zawsze w godz. 16.00–17.00 na polanie przy Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15). Poprowadzi je Iwona Rogalska – doświadczona instruktorka, która zaraża swoją pasją do ruchu. 
 

Joga z Hugonówką

Natomiast Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka” zaprasza na jogę. To propozycja zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących uczestników, bez ograniczeń wiekowych, którzy chcą zrobić coś dla ciała oraz ducha. Potrzebne będą tylko wygodne ubranie oraz mata do ćwiczeń lub ręcznik. O dobrą atmosferę zadba prowadząca Julia Kurmanowska, dyplomowana nauczycielka hatha-jogi według metody B.K.S. Iyengara. Spotkania w wakacyjne środy: 10 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia o godz. 18.00. Zbiórka: na polanie przy Hugonówce (przy rzeźbach wilków).

Crossminton w Parku Zdrojowym

Tym, którzy chcą popracować nad rzeźbą i trochę się spocić proponujemy grę w crossmintona. To sport dla każdego – jest dynamiczny jak tenis, szybki jak squash i łatwy jak badminton. Można się o tym przekonać podczas bezpłatnych zajęć w każdy czwartek lipca i sierpnia o godz. 18.00. Nie trzeba mieć  ani własnego sprzętu, ani znać zasad. Adam Grzegorzewski, inicjator i instruktor zajęć, oprócz wskazówek dotyczących gry zapewnia także sprzęt – rakiety i speedery.

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

  Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
 • Mapa ulica

  Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

  Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.