Spotkanie sąsiedzkie poświęcone rewitalizacji pałacu w Oborach | Konstancin-Jeziorna

Spotkanie sąsiedzkie poświęcone rewitalizacji pałacu w Oborach

08-10-2024
fot. A. Piętka

Fundacja Rodziny Staraków zaprasza na spotkanie sąsiedzkie poświęcone rewitalizacji zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Oborach. Odbędzie się ono w czwartek (17 października br.) w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Początek o godz. 17.30. 

Zespół pałacowo-parkowy w Oborach jest jednym z najbardziej atrakcyjnych zabytków na terenie powiatu piaseczyńskiego. Od 1948 r. do 2015 r. w tej magnackiej rezydencji z XVII wieku działał Dom Pracy Twórczej im. Bolesława Prusa. Na początku 2020 r. posiadłość trafiła w ręce Fundacji Rodziny Staraków, która od lat angażuje się w projekty wspierające uzdolnioną młodzież, polskich artystów oraz ochronę dziedzictwa narodowego. 

Obecny właściciel zespołu pałacowo-parkowego w Oborach planuje jego rewitalizację. I właśnie ona, a także realizacja wyjątkowego muzealnego projektu będą tematem spotkania sąsiedzkiego, które w czwartek (17 października br.) odbędzie się w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77). Początek o godz. 17.30. Fundacja zaprasza na nie wszystkich mieszkańców oraz osoby zainteresowane przyszłością tego historycznego miejsca.

Autor
Sylwia Antoniak

Najnowsze aktualności

  • Na zdjęciu widać remont drogi, na której powierzchni znajdują się ślady świeżo nałożonego asfaltu. W centrum obrazu widoczny jest duży, trójkątny znak ostrzegawczy przedstawiający sylwetkę pracownika trzymającego łopatę – symbolizuje on prace drogowe.

    Remont w Wólce Dworskiej przełożony – 7 lipca objazd L21

    Nie 30 czerwca, lecz 7 lipca autobusy linii L21 pojadą objazdem na odcinku między Dębówką a Górą Kalwarią. Remont drogi powiatowej w Wólce Dworskiej został przesunięty z powodu upałów. Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna trasa pozostaje bez zmian. Obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy.
  • Porównanie dwóch map lotniczych gminy Konstancin-Jeziorna

    Nowa ortofotomapa gminy Konstancin-Jeziorna już dostępna

    W Gminnym Systemie Informacji Przestrzennej została udostępniona najnowsza ortofotomapa. Została ona opracowana na podstawie 725 zdjęć lotniczych wykonanych na początku kwietnia br. i stanowi najbardziej aktualny oraz szczegółowy obraz gminy dostępny bezpłatnie.