Spotkanie w sprawie wariantów przyszłego układu komunikacyjnego | Konstancin-Jeziorna

Spotkanie w sprawie wariantów przyszłego układu komunikacyjnego

09-12-2024

Przypominamy! We wtorek (10 grudnia) o godz. 17.30 w Urzędzie Miasta i Gminy odbędzie się spotkanie poświęcone wariantom przyszłego układu komunikacyjnego Piaseczno–Konstancin-Jeziorna–Warszawa. Michał Wiśniewski – burmistrz Konstancina-Jeziorny serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnej dyskusji. 

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przedstawił  Michałowi Wiśniewskiemu, burmistrzowi gminy Konstancin-Jeziorna, warianty przyszłego układu drogowego pomiędzy Piasecznem, Konstancinem-Jeziorną a Warszawą. Każdy z nich ma bezpośrednie konsekwencje i wpływ na codzienne życie mieszkańców Konstancina-Jeziorny, dlatego ich zdanie jest w tej kwestii bardzo ważne.

Będzie je można wyrazić 10 grudnia o godz. 17.30 na spotkaniu w konstancińskim Urzędzie Miasta i Gminy, które w ramach „Forum wymiany – wiedzy, pomysłów, myśli” organizuje burmistrz Michał Wiśniewski. Chociaż ostateczna decyzja w sprawie realizacji konkretnego układu drogowego należy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, głos mieszkańców ma znaczenie i może wpłynąć na ostateczny kształt projektu.

Spotkanie w sali posiedzeń będzie okazją, aby wspólnie przeanalizować przedstawione opcje, wynikające z nich konsekwencje, przewidywalne już dziś, i zastanowić się, który z wariantów najlepiej odpowiada społeczności Konstancina-Jeziorny.

Niech Państwa głos będzie słyszalny! Zapraszamy do udziału w spotkaniu. 

Spotkanie będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem portalu esesja.tv, a jego nagranie zostanie udostępnione na naszej stronie internetowej. Udział w spotkaniu oznacza zgodę na publikację wizerunku.


 

Autor
Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej

Najnowsze aktualności

  • Wizualizacja nowoczesnego węzła przesiadkowego z autobusem, budynkiem poczekalni oraz pasażerami korzystającymi z infrastruktury transportu publicznego.

    Ponad 7,4 mln zł dofinansowania na nowy węzeł przesiadkowy

    Ponad 7,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Konstancina-Jeziorny na budowę nowoczesnego węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o wartości ponad 17,3 mln zł powstanie na gminnym terenie znanym mieszkańcom jako „żeberko”. Prace nad dokumentacją dobiegają końca.
  • Na pierwszym planie leżą plany projektowe i kask ochronny, a w tle pracują walec drogowy oraz koparka przy budowie nowej drogi.

    Gmina przygotowuje budowę kolejnych dróg w Czarnowie

    Gmina Konstancin-Jeziorna wybuduje kolejne drogi w Czarnowie. Burmistrz Michał Wiśniewski podsiał umowy na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji w północnej i południowej części miejscowości. Oprócz nowych jezdni powstaną m.in. chodniki i oświetlenie