Spotkanie z dendrologiem już w najbliższą sobotę | Konstancin-Jeziorna

Spotkanie z dendrologiem już w najbliższą sobotę

20-06-2023

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych i gmina Konstancin-Jeziorna zapraszają w najbliższą sobotę (24 czerwca) na bezpłatne warsztaty dendrologiczne w Chojnowskim Parku Krajobrazowym. Zbiórka o godz. 9.00 przy kościele pw. św. Zygmunta w Słomczynie. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Dendrologia, czyli drzewoznawstwo zajmuje się m.in. morfologią, anatomią oraz genetyką drzew i krzewów. Jak je badać, a także jakie wnioski wyciągać ze swoich obserwacji – takie umiejętności zdobędą uczestnicy zajęć pod hasłem „Spotkanie z dendrologiem – badanie drzew”, na które już w najbliższą sobotę (24 czerwca) zapraszają Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych oraz gmina Konstancin-Jeziorna.

Praktyczna wiedza

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o roli i wartości starych drzew, a coraz więcej mieszkańców angażuje się w ich ochronę i obronę przed wycinką. Sprawy te są często trudne i wymagają specjalistycznej wiedzy oraz podejmowania skomplikowanych decyzji, dlatego sobotnie spotkanie będzie doskonałą okazją do pogłębienia przedstawianej tematyki. Podczas warsztatów dendrologicznych specjalista Waldemar Kowalczuk zaprezentuje jak ocenia się stan i kondycję drzewa, w jaki sposób się je bada przy użyciu specjalistycznych metod oraz jak są podejmowane decyzje dotyczące potencjalnej wycinki. Dendrolog zbada również kondycję pomnikowych lip drobnolistnych otaczających budynek kościoła w Słomczynie.

Obowiązują zapisy

Zbiórka o godz. 9.00 przy kościele pw. św. Zygmunta w Słomczynie. Warsztaty są finansowane przez gminę Konstancin-Jeziorna, a wstęp na nie jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: edukacjachpkatparkiotwock [dot] pl lub telefonicznie pod numerem 607 601 319. Liczba miejsc ograniczona.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Plakat promujący Dzień Strażaka

  Już 26 maja Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew

  Parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, koncert w amfiteatrze, spektakl dla dzieci, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz kiermasz – tak gmina Konstancin-Jeziorna będzie świętować Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew. Zapraszamy już 26 maja do Parku Zdrojowego.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w piątek (24 maja) od godz. 14.00 do godz. 23.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Plac z kostki brukowej, na którym rozstawione jest przenośne miasteczko, służące do egzaminowania dzieci na kartę rowerową. Stoją znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejazd kolejowy. Troje dzieci – rowerzystów właśnie przez nie przejeżdża.

  Parking przy magistracie będzie czasowo wyłączony z…

  Od piątku (24 maja) – od godz. 16.30 – do soboty (25 maja) – do godz. 20.00 – nie będzie można korzystać z parkingu przy ul. Józefa Hlebowicza, na tyłach konstancińskiego magistratu. Ma to związek z organizacją w tym miejscu praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Przepraszamy za utrudnienia.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.