Sprawdź, jak instytucje pracują w długi weekend majowy | Konstancin-Jeziorna

Sprawdź, jak instytucje pracują w długi weekend majowy

27-04-2023

Zbliżająca się majówka oznacza zmiany w funkcjonowaniu wielu instytucji publicznych. W najbliższy wtorek (2 maja) zamknięty będzie konstanciński magistrat oraz większość gminnych jednostek organizacyjnych. Normalnie pracować będzie m.in. Zakład Gospodarki Komunalnej, Straż Miejska oraz wybrane filie Biblioteki Publicznej.

Poniedziałek 1 maja (Międzynarodowe Święto Pracy) i środa 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja) to dni ustawowo wolne od pracy. Zamknięte będą zarówno Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, jak i wszystkie gminne jednostki organizacyjne. W święta dyżuruje jedynie Straż Miejska. 

2 maja

Wtorek 2 maja, to z kolei dzień roboczy, ale ze względu na przypadające przed i po świąteczne dni wolne, wiele instytucji publicznych będzie zamkniętych. Przed planowaną wizytą lepiej zawczasu sprawdzić, które jednostki będą 2 maja czynne. Dlatego przygotowaliśmy dla was małą ściągawkę.

2 maja bez zmian pracują: 

  • Straż Miejska – ul. Warszawska 32, tel.: 22 484 24 91, 602 291 864, 986 (alarmowy).
     
  • Zakład Gospodarki Komunalnej – dane kontaktowe.
     
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej – Przychodnia Rejonowa nr 1 (ul. Warecka 15A, tel.: 22 756 46 93 – poradnia ogólna, 22 756 48 23 – poradnia dziecięca) oraz Przychodnia Rejonowa nr 2 (ul. Pocztowa 6, tel. 22 756 43 09 – poradnia ogólna, 509 943 098 – poradnia dziecięca).
     
  • Biblioteka Publiczna (tylko wybrane filie) – Biblioteka Główna (ul. Świetlicowa 1) oraz filie – Grapa (ul. Sobieskiego 13) i Słomczyn (ul. Wiślana 83).

2 maja zamknięte będą:

  • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) – dyżur w godz. 9.00–15.00 będzie pełnij wyłącznie pracownik Urzędu Stanu Cywilnego odpowiedzialny za rejestrację aktów zgonu. W zamian za 2 maja ratusz będzie otwarty w sobotę 13 maja. W tym dniu Biuro Obsługi Mieszkańca czynne będzie w godz. 9.00–15.00.
     
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej – Wiejski Ośrodek Zdrowia w Słomczynie (ul. Wilanowska 277) i Wiejski Ośrodek Zdrowia w Opaczy (Opacz 8).
     
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Żeromskiego 12) – pracownicy dzień wolny odpracują w sobotę 27 maja. Tego dnia ośrodek będzie czynny w godz. 8.00–16.00.
     
  • Ośrodek Pomocy Społecznej (ul. Rycerska 13) – w zamian za 2 maja OPS otwarty będzie w sobotę 13 maja w godz. 8.00–16.00.
     
  • Biblioteka Publiczna – filia Skolimów (ul. Moniuszki 22 B, nieczynna od 2 do 5 maja) oraz filia Opacz (Opacz 8).
     
  • Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) – dostępna będzie jedynie wystawa Marty Czok „O nas” (2 i 3 maja w godz. 11.00–18.00).
     
  • Starostwo Powiatowe w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 14) – w tym filia Wydziału Komunikacji i Transportu w konstancińskim ratuszu. 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

W powiecie piaseczyńskim działają dwa punkty, w których świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna (od poniedziałku do piątku w godz. 18.00–8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy). Są to:

  • Szpital im. prof. M. Weissa (ul. Wierzejewskiego 12, budynek dawnego Ambulatorium Chirurgii Urazowej);
  • Szpital św. Anny (ul. Mickiewicza 39).

Warto jednak pamiętać, że w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej złożył swoją deklarację.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Wynik głosowania nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Konstancina-Jeziorny z dnia 24 czerwca 2025 r., przedstawiający 5 głosów „za”, 14 „przeciw”, 1 wstrzymujący się, brak głosów nieważnych i 1 osobę nieobecną, z imienną listą głosujących i podziałem kolorystycznym decyzji.

    Uchwała absolutoryjna Rady Miejskiej niezgodna z prawem

    Regionalna Izba Obrachunkowa wydała negatywną opinię o uchwale Rady Miejskiej w sprawie absolutorium dla burmistrza za 2024 r. W ocenie składu orzekającego jest ona niezgodna z prawem, a nawet gdyby była, to zarzuty radnych i tak nie dawałyby podstaw do nieudzielenia absolutorium.
  • Na zdjęciu widać remont drogi, na której powierzchni znajdują się ślady świeżo nałożonego asfaltu. W centrum obrazu widoczny jest duży, trójkątny znak ostrzegawczy przedstawiający sylwetkę pracownika trzymającego łopatę – symbolizuje on prace drogowe.

    Wielka inwestycja drogowa w Skolimowie – jest przetarg na 1…

    Gmina Konstancin-Jeziorna ogłosiła przetarg na rozbudowę infrastruktury drogowej w północno-zachodniej części Skolimowa. To pierwszy etap długo wyczekiwanej inwestycji, której wartość przekracza unijne progi dla robót budowlanych. Wykonawcy mogą składać oferty do 18 sierpnia br.