Sprawdź, jak w wakacje będą działały gminne przedszkola | Konstancin-Jeziorna

Sprawdź, jak w wakacje będą działały gminne przedszkola

30-01-2025

Znamy harmonogram wakacyjnych dyżurów gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W tym roku opiekę dzieciom, w różnych terminach, zapewni aż dziewięć placówek samorządowych. Zapisy będą prowadzone od 2 do 13 czerwca br.

Choć do wakacji jeszcze daleko, już teraz warto pomyśleć o opiece dla najmłodszych w tym czasie. Pracujący rodzice z gminy Konstancin-Jeziorna, mogą skorzystać z dyżurów organizowanych przez gminne przedszkola i oddziały przedszkolne. W tym roku będą je pełnić łącznie dziewięć placówek w różnych terminach.

Harmonogram dyżurów

Od 30 czerwca do 29 sierpnia br. opiekę nad dziećmi zapewnią następujące placówki:

  • od 30 czerwca do 4 lipca br.:
    • Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Stefana Żeromskiego 15), 
    • Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 (ul. Szkolna 7), 
    • Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy (ul. Opacz 9).
  • od 30 czerwca do 25 lipca br.:
    • Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie (ul. Wilanowska 218).
  • od 1 do 11 lipca br.:
    • Przedszkole nr 1 „Zielony Zakątek” (ul. Oborska 2), 
    • Przedszkole nr 2 „Tęczowe Przedszkole” (ul. Anny Walentynowicz 3).
  • od 14 do 25 lipca br.:
    • Przedszkole nr 3 „Kolorowe Kredki” (Obory 22).
  • od 28 lipca do 8 sierpnia br.:
    • Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi „Leśna Chatka” (ul. Sanatoryjna 8).
  • od 18 do 29 sierpnia br.:
    • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Wojewódzka 12).
  • od 25 do 29 sierpnia br.: 
    • Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 (ul. Szkolna 7). 

Zasady zapisów

Rekrutacja na dyżury wakacyjne będzie prowadzona w terminie od 2 do 13 czerwca br. w poszczególnych placówkach pełniących dyżur. Opieką mogą zostać objęte jedynie dzieci, które w bieżącym roku szkolnym uczęszczają do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, prowadzonych przez gminę Konstancin-Jeziorna. Rodzice chcący skorzystać z dyżuru muszą spełnić ważny warunek – oboje muszą w terminie dyżuru pracować i nie mogą przebywać na urlopie wypoczynkowym lub wychowawczym. Dyżur wakacyjny nie jest także okresem adaptacyjnym dla dzieci, które dopiero rozpoczną edukację przedszkolną od nowego roku szkolnego. Szczegółowe informacje oraz zasady organizacji dyżurów znajdują się w zarządzeniu burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna (do pobrania poniżej).

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na zaśnieżonym terenie przy zadrzewionej drodze stoją zabezpieczone taśmą ostrzegawczą pojemniki – mauzer i dwie beczki – odgrodzone drewnianymi palikami.

    Nielegalne odpady przy drodze, policja poszukuje sprawców

    Policja poszukuje sprawców porzucenia pojemników z rozpuszczalnikiem przemysłowym przy drodze z Cieciszewa do Dębówki. Odpady zostały zabezpieczone i trafią do utylizacji. Świadkowie zdarzenia lub osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z miejscowym komisariatem.
  • Dzieci na szkolnym korytarzu

    Uczniowie wybrali – w dwóch okręgach ponowne głosowanie

    Znamy wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Konstancin-Jeziorna. Obsadzono 18 z 21 mandatów. W okręgu nr 7 głosowanie zostało unieważnione, a w okręgu nr 9 konieczna będzie dogrywka. Ponowne wybory w obu okręgach zaplanowano na 2 marca.