Bezpłatne szkolenie z programu „Czyste Powietrze” | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne szkolenie z programu „Czyste Powietrze”

24-06-2021

We wtorek (29 czerwca) o godz. 17.00 w konstancińskim magistracie odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące rządowego programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy dowiedzą się na nim m.in. jak wypełnić wniosek i rozliczyć uzyskaną dotację. A można liczyć nawet na 37 tys. zł wsparcia. Szkolenie będzie także transmitowane w online. 

„Czyste Powietrze” adresowane jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. W ramach rządowego programu można ubiegać się o dotacje na wymianę starych, nieefektywnych pieców i kotłów na nowoczesne źródła ciepła oraz na termomodernizację domu. „Czyste Powietrze” to także pożyczki na instalacje odnawialnych źródeł energii. Można liczyć nawet na 37 tys. zł.

Bezpłatne szkolenie

Aby pomóc mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna aplikować o środki w ramach wspomnianego programu, we wtorek (29 czerwca) o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjno-szkoleniowe. Zainteresowani uzyskaniem wsparcia na wymianę pieców oraz termomodernizację swoich domów dowiedzą się m.in. jak prawidłowo wypełnić wniosek oraz rozliczyć dotację. Szkolenie poprowadzi specjalista z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 

Stacjonarnie i online

Szkolenie jest bezpłatne i każdy chętny może wziąć w nim udział. Odbywać się ono będzie stacjonarnie w sali posiedzeń konstancińskiego magistratu oraz w Internecie na kanale YouTube Gminy Konstancin-Jeziorna. Uwaga! Na spotkanie w urzędzie obowiązują zapisy, w związku z limitem miejsc. Zgłosić się można telefonicznie pod nr.:  22 484 21 lub 22 484 24 29. 

Punkt konsultacyjny w urzędzie

Przypominamy! Od połowy czerwca br. w gminie Konstancin-Jeziorna działa punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. Czynny jest on we wtorki i w środy w godz. 14.00–18.00 oraz w czwartki w godz. 8.00–10.00. Jego pracownicy udzielają informacji o programie, a także pomagają w wypełnieniu wniosku i jego rozliczeniu. W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty w punkcie. Można to zrobić telefonicznie pod nr.: 22 484 24 21, 22 484 24 29 lub mailowo – wysyłając wiadomość na adres: czystepowietrzeatkonstancinjeziorna [dot] pl. Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie: czystepowietrze.gov.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.