Działo się w Dwójce z okazji Światowego Dnia Ziemi | Konstancin-Jeziorna

Działo się w Dwójce z okazji Światowego Dnia Ziemi

24-04-2023
fot. SP nr 2

Parada uliczna, lekcje o tematyce ekologicznej, uroczysty apel, pokaz mody, występy artystyczne oraz społeczne sprzątanie – tak Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie obchodziła Światowy Dzień Ziemi. W liczne akcje zaangażowały się dzieci, młodzież oraz nauczyciele.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Został on zainicjowany w 1970 r. przez amerykańskich ekologów, którzy domagali się większej troski o kondycję planety i jej bogactwo przyrodnicze. Z tej okazji obecnie w ponad 190 krajach odbywają się różne akcje i wydarzenia proekologiczne.  

Pokaz mody i występy artystyczne

W świętowanie Dnia Ziemi włączyła się również konstancińska Dwójka. Sporo działo się w szkolnych salach i na korytarzach, ale również i w najbliższej okolicy placówki. I tak m.in. dzieci z „zerówki” wykonały prace plastyczne z ekologicznymi hasłami, które można podziewać w gablotach znajdujących się na korytarzach. W szkolnej kawiarence sprzedawane były smaczne i zdrowe kanapki, galaretki oraz babeczki, które przygotowali sami uczniowie i ich rodziny. Ponadto odbył się apel, występy artystyczne oraz pokaz mody, na którym to modelki i modele prezentowali stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. 

Lekcje i parada ulicami miasta

Nie zabrakło również lekcji o tematyce ekologicznej. Jedną z nich poprowadziły nawet urzędniczki z konstancińskiego magistratu – Agnieszka Sobieraj, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Renata Jasik – kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Panie opowiadały uczniom m.in. o segregacji odpadów oraz programie „Czyste powietrze”, a na koniec zajęć wręczyły gminne upominki, m.in. materiałowe torby na owoce i warzywa. Ale to nie wszystko. Punktem kulminacyjnym szkolnych obchodów był „Marsz dla ziemi” – parada ulicami Konstancina-Jeziorny. Jego liczni uczestniczy przemaszerowali – z transparentami oraz plakatami z proekologicznymi hasłami – ulicami: Żeromskiego, Sobieskiego, Od lasu oraz Piasta. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała Straż Miejska oraz Policja. Ponadto w ramach Światowego Dnia Ziemi uczniowie posprzątali okolice swojej szkoły.

Galeria zdjęć

[photo-gallery:3208]

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.