Dzień otwarty punktu programu „Czyste Powietrze” | Konstancin-Jeziorna

Dzień otwarty punktu programu „Czyste Powietrze”

23-09-2021

Gmina Konstancin-Jeziorna organizuje dzień otwarty punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Zapraszamy mieszkańców we wtorek (28 września) do Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. W godz. 14.00–18.00 będzie można uzyskać pomoc m.in. w wypełnieniu wniosku. 

„Czyste Powietrze” adresowane jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. W ramach rządowego programu można ubiegać się o dotacje na wymianę starych, nieefektywnych pieców i kotłów na nowoczesne źródła ciepła oraz na termomodernizację domu. „Czyste Powietrze” to także pożyczki na instalacje odnawialnych źródeł energii. Można liczyć nawet na 37 tys. zł.

Fachowa pomoc

Aby ułatwić mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna aplikowanie o środki w ramach wspomnianego programu, w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 uruchomiony został punkt konsultacyjny. Punkt czynny jest we wtorki i w środy w godz. 14.00–18.00 oraz w czwartki w godz. 8.00–10.00. W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty w punkcie. Można to zrobić telefonicznie pod nr.: 22 484 24 21, 22 484 24 29 lub mailowo – wysyłając wiadomość na adres: czystepowietrzeatkonstancinjeziorna [dot] pl.

Dzień otwarty

Dodatkowo, we wtorek (28 września) odbędzie się dzień otwarty punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze”. W tym dniu, zapraszamy zainteresowanych do konstancińskiego magistratu (sala posiedzeń) w godz. 14.00–18.00. Na chętnych czekać będą pracownicy urzędu, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat programu oraz pomogą wypełnić wniosek lub go rozliczyć. Na wizytę nie trzeba się wcześniej zapisywać. Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie: czystepowietrze.gov.pl oraz ulotce (do pobrania poniżej). 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania
Załącznik Size
Ulotka programu Czyste Powietrze 1.93 MB