Harcerze zapraszają do wspólnego sprzątania | Konstancin-Jeziorna

Harcerze zapraszają do wspólnego sprzątania

12-04-2022
Fot. Hufiec ZHP Uroczysko Konstancin

Szykują się wielkie wiosenne porządki. Już 23 kwietnia (sobota) odbędzie się akcja sprzątania Konstancina-Jeziorny i jego okolic. Każdy, kto chciałby do niej dołączyć, jest mile widziany. Harcerze zapraszają od godz. 11.00.

„Wielkie sprzątanie Konstancina-Jeziorny” to akcja, którą 23 kwietnia (sobota) organizują Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin oraz Stowarzyszenie „Nasz Konstancin”.

Sześć tras

Wiosenne porządki planowane są na sześciu trasach:

  • wał przy rzece Jeziorce;
  • od Jastrzębia do rezerwatu Skarpa Oborska;
  • od Słomczyna do rezerwatu Skarpa Oborska (na terenie Konstancina-Jeziorny);
  • rezerwat Skarpa Oborska i Łąki Oborskie;
  • Słomczyn, Obory, rezerwat Skarpa Oborska;
  • od Skolimowa do rezerwatu Skarpa Oborska.

Akcja sprzątania rozpocznie się o godz. 11.00. Trzeba nastawić się na około dwie godziny pracy. Worki i rękawiczki zapewni Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, który również odbierze zebrane odpady.

Poczęstunek i konkurs

Na zakończenie, około godz. 13.00, zaplanowano wspólny relaks przy ciepłym posiłku oraz rozwiązanie konkursu ekologicznego (ul. Literatów, Łąki Oborskie). Uczestnicy akcji otrzymają także upominek ufundowany przez magistrat. – Każdy, kto chciałby dołączyć do naszej akcji, jest mile widziany, w szczególności zapraszamy rodziny z dziećmi – mówi Robert Bokacki, komendant Hufca ZHP Uroczysko Konstancin. – Będzie to doskonała okazja, żeby spędzić dzień w rodzinnej atmosferze oraz pomóc naszej planecie.

Szczegóły

Dokładny przebieg każdej z tras, a także szczegółowe informacje dotyczące akcji ekologicznej i konkursu dostępne są po kliknięciu na link wydarzenia na Facebooku.

Autor
Patryk Siepsiak