Łap deszczówkę – złóż wniosek na zakup specjalnego zbiornika | Konstancin-Jeziorna

Łap deszczówkę – złóż wniosek na zakup specjalnego zbiornika

29-03-2024

Konstanciński samorząd dotuje zakup specjalnych zbiorników do gromadzenia deszczówki i wykonanie instalacji rozprowadzającej. Mieszkańcy mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 2 tys. zł. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy. Jest na to czas do 1 listopada 2024 r.

Gmina Konstancin-Jeziorna dofinansowuje rozwiązania, których celem jest zatrzymywanie i ponowne wykorzystywanie wody deszczowej. Dotację może otrzymać każdy mieszkaniec – zarówno osoby fizyczne, jaki i przedsiębiorcy.

Wysokość wsparcia to 50 proc. poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 2 tys. zł, zakupu zbiornika – retencyjnego naziemnego o pojemności nie mniejszej niż 200 litrów lub podziemnego o pojemności nie mniejszej niż 1000 litrów, który musi być szczelnym zbiornikiem do gromadzenia wód opadowych lub retencyjno-rozsączającego, wraz z wykonaniem instalacji rozprowadzającej.

O przyznaniu dotacji decyduje poprawność złożonego wniosku, te będą przyjmowane do 1 listopada 2024 r., oraz kolejność zgłoszenia – aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel w budżecie. W tym roku jest to 15 tys. zł. W ubiegłych latach (2021–2023) z takiego wsparcia skorzystało 18 osób, którym wypłacono łącznie ponad 22 tys. zł.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury naboru wniosków można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (nr tel. 22 484 24 29). Przyznaną dotację należy rozliczyć najpóźniej do 30 listopada.

Autor
Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.