Odbiór elektroodpadów prosto z domu i bezpłatnie | Konstancin-Jeziorna

Odbiór elektroodpadów prosto z domu i bezpłatnie

24-01-2023

Koniec problemów z pozbyciem się elektroodpadów. Dzięki ogólnopolskiemu systemowi decydujesz.pl można zamówić bezpłatny odbiór zużytego lub zepsutego dużego sprzętu AGD bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz online.

Pozbycie się zużytego lub zepsutego dużego sprzętu AGD – takiego jak lodówka, zmywarka, pralka czy kuchenka – stanowi często problem dla osób, które nie dysponują możliwością dostarczenia ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ale to już przeszłość. Dzięki ogólnopolskiemu projektowi decydujesz.pl, realizowanemu przez firmę Remondis, można zamówić odbiór elektrośmieci bezpośrednio z domu.

Tylko duże AGD

Wielkogabarytowe AGD odbierane jest bezpłatnie, mieszkaniec nie ponosi żadnego kosztu. Pozbywając się starej lodówki, zmywarki, pralki, kuchenki i czy zamrażalki można oddać także drobny zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, o ile zmieści się we wnętrzu dużego sprzętu. Pozostałe elektroodpady (np. telewizory, mikrofalówki, komputery i monitory) odbierane są odpłatnie. Sprzęt zostanie poddany recyklingowi zgodnie z obowiązującymi przepisami. Standardowy czas realizacji usługi wynosi do 5 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.

Jak to działa?

Zgłoszenie może być dokonane poprzez wypełnienie prostego formularza na stronie: decydujesz.pl, telefonicznie – pod numerem telefonu: 32 737 85 87 lub mailowo – na adres: decydujeszatremondis [dot] pl.  Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie: www.decydujesz.pl. Warto przypomnieć, że za nieprawidłowe postępowanie z elektroodpadami grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek