Urzędnicy pomagają mieszkańcom z wnioskami | Konstancin-Jeziorna

Urzędnicy pomagają mieszkańcom z wnioskami

16-02-2023

Jesteś zainteresowany kompleksową termomodernizacją swojego domu oraz wymianą starego kopciucha na bardziej ekologiczny piec? W konstancińskim magistracie urzędnicy pomogą wypełnić wniosek o dotację w ramach programu „Czyste Powietrze”. Punkt konsultacyjno-informacyjny zaprasza pięć razy w tygodniu.

„Czyste Powietrze” to rządowy program realizowany od września 2018 r. Umożliwia on pozyskanie dotacji na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę przestarzałych pieców, tzw. kopciuchów, na te bardziej ekologiczne, spełniające najwyższe normy. Adresowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Nabór wniosków

Nowa edycja programu ruszyła w styczniu. Jest sporo zmian. Oto niektóre z nich:

  • podniesienie wysokości progów dochodowych;
  • wyższa kwota dofinansowania o jakie można się ubiegać – nawet do 136,2 tys. zł;
  • możliwości rozszerzenia wniosku o termomodernizację domu, jeśli wcześniej wniosek dotyczył tylko wymiany pieca;
  • obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego budynku, na który można otrzymać dotację do 1,2 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat programu, warunków otrzymania dotacji oraz progów dochodowych dostępne są na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl.

Fachowa pomoc

Aby ułatwić mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna aplikowanie o ośrodki w ramach programu „Czyste Powietrze”, w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 działa punkt konsultacyjny. Czynny jest 5 razy w tygodniu: w poniedziałki w godz. 7.00–9.00 i od wtorku do piątku w godz. 16.00–18.00. Jego pracownicy udzielają informacji o programie, a także pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu wniosku. W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty w punkcie – wysyłając wiadomość na adres: czystepowietrzeatkonstancinjeziorna [dot] pl lub dzwoniąc pod nr telefonu 22 484 23 00 i wybierając nr. wew.: 352, 354, 420, 423.  

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek