Zapraszamy do punktu konsultacyjnego „Czyste Powietrze” | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy do punktu konsultacyjnego „Czyste Powietrze”

11-10-2021
Pracownice punktu służą pomocą i swoją wiedzą

Przypominamy! W konstancińskim magistracie działa punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy otrzymają w nim fachową pomoc m.in. w aplikowaniu o ośrodki na wymianę starych pieców i kotłów na nowoczesne źródła ciepła oraz na termomodernizację domu.

 „Czyste Powietrze” adresowane jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. W ramach rządowego programu można ubiegać się o dotacje na wymianę starych, nieefektywnych pieców i kotłów na nowoczesne źródła ciepła oraz na termomodernizację domu. „Czyste Powietrze” to także pożyczki na instalacje odnawialnych źródeł energii. Można liczyć nawet na 37 tys. zł.

Fachowa pomoc

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą aplikować o ośrodki w ramach wspomnianego programu w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. Działa w nim punkt konsultacyjny. Jego utworzenie było możliwe dzięki podpisaniu przez samorząd porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Punkt czynny jest we wtorki i w środy w godz. 14.00–18.00 oraz w czwartki w godz. 8.00–10.00. Jego pracownicy udzielają informacji o programie, a także pomagają w wypełnieniu wniosku i jego rozliczeniu.  

Umów wizytę

W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty w punkcie. Można to zrobić telefonicznie pod nr.: 22 484 24 21, 22 484 24 29 lub mailowo – wysyłając wiadomość na adres: czystepowietrzeatkonstancinjeziorna [dot] pl (czystepowietrze[at]konstancinjeziorna[dot]pl). Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie: czystepowietrze.gov.pl oraz w załączonej ulotce.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania
Załącznik Size
Ulotka programu Czyste Powietrze 1.93 MB