Sto książek dla gminy w nagrodę za akcję spisową | Konstancin-Jeziorna

Sto książek dla gminy w nagrodę za akcję spisową

29-11-2021

W poniedziałek (29 listopada) Urząd Statystyczny w Warszawie przekazał gminie Konstancin-Jeziorna sto książek. To nagroda za najwięcej spisanych osób podczas akcji zorganizowanej przez magistrat w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Konstancin-Jeziorna znalazł się w gronie trzech gmin, z 314 na Mazowszu, nagrodzonych w konkursie „100 książek w jedną noc”, organizowanym przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Jest to wyróżnienie za największy postęp prac spisowych podczas akcji zorganizowanej 25 września przez konstanciński magistrat w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

W poniedziałek (29 listopada) w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się oficjalne przekazanie nagród. Książki oraz dyplom burmistrzowi Kazimierzowi Jańczukowi wręczyła Agnieszka Ajdyn, zastępca dyrektora Urzędu Statystyczny w Warszawie. Teraz nowości wydawnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych trafią do gminnych szkół oraz Biblioteki Publicznej.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Dwa wozy strażackie, stojące przed dużym odnowionym budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie.

    OSP Konstancin-Jeziorna z dofinansowaniem na zakup wozu

    Do strażaków ochotników z Konstancina-Jeziorny trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP na zakup ciężkiego wozu dostanie 600 tys. zł dofinansowania. Drugie tyle dołoży gmina Konstancin-Jeziorna ze swojego budżetu.
  • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 710 Osiedle Kabaty.

    Komunikacja miejska bez zmian w czasie ferii zimowych

    W czasie tegorocznych ferii nie będzie zmian w komunikacji miejskiej na obszarze naszej gminy – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Od 29 stycznia do 13 lutego autobusy będą kursowały według stałych rozkładów jazdy.