Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” ma nowy zarząd | Konstancin-Jeziorna

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” ma nowy zarząd

14-06-2024

Przedstawiciele gmin i powiatów zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Metropolia Warszawa” spotkali się w czwartek (13 czerwca), aby podsumować 2023 r. i wybrać zarząd na nową 5-letnią kadencję. Konstanciński samorząd na walnym zgromadzeniu członków reprezentowali burmistrz Michał Wiśniewski i jego zastępczyni Katarzyna Tusińska.

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa”, do którego należy gmina Konstancin-Jeziorna, ma nowy zarząd. Wybrano go na walnym zgromadzeniu członków, które odbyło się w miniony czwartek (13 czerwca). Również tego dnia przedstawiciele gmin i powiatów udzielili ustępującemu zarządowi stowarzyszenia absolutorium za 2023 r. 

Ponadto delegaci – konstanciński samorząd na walnym zgromadzeniu reprezentowali burmistrz Michał Wiśniewski i jego zastępczyni Katarzyna Tusińska – przyjęli „Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021–2027+ (wersja 2)”, a także omówili wnioski płynące z konsultacji społecznych ww. dokumentu oraz postęp prac nad ustawą metropolitalną. – Poddanie jej pod prace sejmowe to najważniejszy i najpilniejszy projekt – przyznaje Katarzyna Tusińska, zastępczyni burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. – Przyjęcie ustawy pozwoli m.in. na lepszą organizację wspólnego transportu zbiorowego na terenie Warszawy i obszaru metropolitalnego, planowanie inwestycji, a także da prawo do dysponowania środkami publicznymi na realizację wspólnych zadań.

Skład nowego zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”

  1. Prezes – Michał Olszewski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy;
  2. Wiceprezes zarządu – Daniel Putkiewicz, burmistrz miasta i gminy Piaseczno;
  3. Skarbnik – Marcin Jakubowski, burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki;
  4. Członkowie: Paweł Kownacki – wójt gminy Wieliszew, Jacek Orych – burmistrz miasta Marki, Marcin Uchman – burmistrz Cegłowa, Janusz Budny – wójt gminy Wiązowna, Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice, Tomasz Krupski – burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Zenon Reszka – burmistrz Błonia, Magdalena Biernacka – starosta nowodworski.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Wizualizacja nowoczesnego węzła przesiadkowego z autobusem, budynkiem poczekalni oraz pasażerami korzystającymi z infrastruktury transportu publicznego.

    Ponad 7,4 mln zł dofinansowania na nowy węzeł przesiadkowy

    Ponad 7,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Konstancina-Jeziorny na budowę nowoczesnego węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o wartości ponad 17,3 mln zł powstanie na gminnym terenie znanym mieszkańcom jako „żeberko”. Prace nad dokumentacją dobiegają końca.
  • Na pierwszym planie leżą plany projektowe i kask ochronny, a w tle pracują walec drogowy oraz koparka przy budowie nowej drogi.

    Gmina przygotowuje budowę kolejnych dróg w Czarnowie

    Gmina Konstancin-Jeziorna wybuduje kolejne drogi w Czarnowie. Burmistrz Michał Wiśniewski podsiał umowy na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji w północnej i południowej części miejscowości. Oprócz nowych jezdni powstaną m.in. chodniki i oświetlenie