Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” ma nowy zarząd | Konstancin-Jeziorna

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” ma nowy zarząd

14-06-2024

Przedstawiciele gmin i powiatów zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Metropolia Warszawa” spotkali się w czwartek (13 czerwca), aby podsumować 2023 r. i wybrać zarząd na nową 5-letnią kadencję. Konstanciński samorząd na walnym zgromadzeniu członków reprezentowali burmistrz Michał Wiśniewski i jego zastępczyni Katarzyna Tusińska.

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa”, do którego należy gmina Konstancin-Jeziorna, ma nowy zarząd. Wybrano go na walnym zgromadzeniu członków, które odbyło się w miniony czwartek (13 czerwca). Również tego dnia przedstawiciele gmin i powiatów udzielili ustępującemu zarządowi stowarzyszenia absolutorium za 2023 r. 

Ponadto delegaci – konstanciński samorząd na walnym zgromadzeniu reprezentowali burmistrz Michał Wiśniewski i jego zastępczyni Katarzyna Tusińska – przyjęli „Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021–2027+ (wersja 2)”, a także omówili wnioski płynące z konsultacji społecznych ww. dokumentu oraz postęp prac nad ustawą metropolitalną. – Poddanie jej pod prace sejmowe to najważniejszy i najpilniejszy projekt – przyznaje Katarzyna Tusińska, zastępczyni burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. – Przyjęcie ustawy pozwoli m.in. na lepszą organizację wspólnego transportu zbiorowego na terenie Warszawy i obszaru metropolitalnego, planowanie inwestycji, a także da prawo do dysponowania środkami publicznymi na realizację wspólnych zadań.

Skład nowego zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”

  1. Prezes – Michał Olszewski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy;
  2. Wiceprezes zarządu – Daniel Putkiewicz, burmistrz miasta i gminy Piaseczno;
  3. Skarbnik – Marcin Jakubowski, burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki;
  4. Członkowie: Paweł Kownacki – wójt gminy Wieliszew, Jacek Orych – burmistrz miasta Marki, Marcin Uchman – burmistrz Cegłowa, Janusz Budny – wójt gminy Wiązowna, Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice, Tomasz Krupski – burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Zenon Reszka – burmistrz Błonia, Magdalena Biernacka – starosta nowodworski.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.