Stypendia szkolne dla uczniów – złóż wniosek | Konstancin-Jeziorna

Stypendia szkolne dla uczniów – złóż wniosek

26-08-2021

Uczniowie z gminy Konstancin-Jeziorna mogą ponownie ubiegać się o pomoc finansową na zakup m.in. podręczników, zeszytów czy pokrycie kosztów zajęć edukacyjnych. Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2021/2022 będą przyjmowane od 1 do 15 września. 

Stypendium finansowane z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna przysługuje uczniom szkół publicznych i niepublicznych oraz słuchaczom kolegiów, ale nie mogą się o nie ubiegać studenci. Ta forma pomocy skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej lub materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie. W tym roku jest to kwota netto 528 zł miesięcznie, a w przypadku prowadzenia gospodarstwa rolnego – 308 zł za 1 ha przeliczeniowy (warto pamiętać, że za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku). Stypendium stanowi refundację poniesionych kosztów zakupu m.in.: zeszytów, podręczników, pomocy naukowych, odzieży sportowej, a także opłacenia kursów edukacyjnych, np. językowych. Wypłacane jest po przedstawieniu oryginalnych faktur bądź rachunków wystawionych imiennie na rodzica, opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia.

Złóż wniosek

Wnioski są przyjmowane od 1 do 15 września. Dokumenty należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77). Więcej informacji udziela Jolanta Kanabus z Wydziału Oświaty Kultury i Zdrowia konstancińskiego magistratu (tel. 22 484 24 32). Druk wniosku dostępny jest w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz w sekretariatach gminnych szkół podstawowych. Można również go pobrać poniżej. 

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.