Świąteczna iluminacja – będzie skromniej i krócej | Konstancin-Jeziorna

Świąteczna iluminacja – będzie skromniej i krócej

13-12-2022

Konstancin-Jeziorna stroi się na święta. Rozpoczął się montaż bożonarodzeniowych dekoracji. Jednak ze względu na oszczędności, w tym roku będą one skromniejsze. Iluminacja rozbłyśnie w najbliższą niedzielę (18 grudnia) i będzie cieszyć oczy do 8 stycznia.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie na ulicach Konstancina-Jeziorny znów pojawią się świąteczne dekoracje. Ich montaż już się rozpoczął. Jednak ze względu na oszczędności, w tym roku będzie skromniej niż w ubiegłych latach.

Około 60 świątecznych dekoracji z energooszczędnymi światełkami pojawi się w alei głównej Parku Zdrojowego oraz na rondach: Jana Pawła II, Armii Krajowej, Danuty Siedzikówny „Inki”, Denzlingen, Saint-Germain-en-Laye i Nowej Wilejki. Dodatkowo świetlne kurtyny jak co roku ozdobią budynek ratusza, a przed siedzibą Straży Miejskiej przy ul. Warszawskiej stanie choinka. Iluminacja rozbłyśnie w najbliższą niedzielę (18 grudnia) i będzie cieszyć oczy do 8 stycznia 2023 r.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Na scenie gali wręczenia nagród przedstawiciele samorządów pozują z dyplomami i statuetką przy tle z napisem „Gala wręczenia nagród”.

    Gmina w czołówce samorządów o najlepszej kondycji finansowej

    Konstancin-Jeziorna ponownie znalazł się w czołówce niezależnego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. W zestawieniu za 2025 r. gmina zajęła drugie miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich. To kolejny dowód na skuteczne i odpowiedzialne zarządzanie publicznymi finansami.
  • Plakat informujący o akcji ekologicznej „Sadzonka za elektroodpad, torba za odzież i tekstylia”, która odbędzie się 23 maja 2026 r. przy Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

    Sadzonka za elektroodpad, torba bawełniana za odzież i…

    Przynieś zużyty sprzęt elektroniczny, stare ubrania i tekstylia, pokaż Konstancińską Kartę Mieszkańca i odbierz sadzonki roślin lub bawełnianą torbę. Ekologiczna akcja odbędzie się 23 maja br. przy konstancińskim ratuszu w ramach Rodzinnego Ekopikniku. Zapraszamy w godz. 13.00–18.00.