Świąteczne paczki i życzenia dla weteranów walk o niepodległość | Konstancin-Jeziorna

Świąteczne paczki i życzenia dla weteranów walk o niepodległość

29-03-2024

Konstanciński samorząd pamięta o weteranach walk o niepodległość Polski w czasie II wojny światowej. Powstańcy warszawscy i kombatanci, mieszkający w naszej gminie, w czwartek (28 marca) otrzymali świąteczne paczki oraz życzenia od włodarzy.

Niestety z roku na rok jest ich coraz mniej. Mowa o weteranach walk o niepodległość Polski w czasie II wojny światowej. Dlatego pamięć o nich jest tak ważna. Tę pamięć pielęgnuje gmina Konstancin-Jeziorna.

Paczki i życzenia

Tradycyjnie tuż przed świętami Wielkiejnocy samorząd przekazał kombatantom mieszkającym w naszej gminie, wskazanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Zarząd Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Piasecznie, paczki świąteczne. Znalazły się w nich produkty żywnościowe – m.in. słodycze, wypieki i przetwory oraz życzenia od władz gminy.

Ważna pamięć

W czwartek (28 marca) podarunki otrzymali: Barbara Żugajewicz-Kulińska, Julia Chrostowska, Ireneusz Waniak i Włodzimierz Wroński. To oni podczas drugiej wojny światowej walczyli o wolną Polskę, a potem nierzadko byli prześladowani przez komunistów. Jesteśmy im dłużni pamięć, wdzięczność i szacunek. – Gdy byłem młody swoje życie oddałem innym – przyznał Ireneusz Waniak, uczestnik Powstania Warszawskiego. – Teraz cieszę się, że tyle osób pamięta o mnie.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.