Święto Wojska Polskiego i 102. rocznica Bitwy Warszawskiej | Konstancin-Jeziorna

Święto Wojska Polskiego i 102. rocznica Bitwy Warszawskiej

12-08-2022

Zapraszamy na obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W najbliższy poniedziałek (15 sierpnia) władze samorządowe w miejscach pamięci na os. Mirków i w Jeziornie oddadzą hołd bohaterom „cudu nad Wisłą”. Wieczorem w amfiteatrze zabrzmią najpiękniejsze pieśni i piosenki żołnierskie w wykonaniu zespołu Rondo.

Bitwa Warszawska z 1920 roku zaliczana jest do jednej z decydujących bitew w dziejach świata. Według wielu historyków, miała ona bardzo duże znaczenie dla Europy i Polski, która dzięki odniesionemu zwycięstwu uchroniła swoją niepodległość i przeszkodziła bolszewizmowi w jego ekspansji na zachód.

Złożenie kwiatów

W najbliższy poniedziałek (15 sierpnia), w rocznicę „cudu nad Wisłą”, władze gminy Konstancin-Jeziorna oddadzą hołd bohaterom wydarzeń sprzed 102 lat. Przedstawiciele samorządu złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci – o godz. 9.00 przed Pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Jeziornie (ul. Warszawska 23) oraz o godz. 9.15 przed krzyżem upamiętniającym rocznicę zwycięstwa oręża polskiego w 1920 r. (os. Mirków, skwer im. Rodziny Natansonów). 

Koncert patriotyczny

Po południu, o godz. 17.00, zapraszamy na koncert patriotyczny. Z okazji Święta Wojska Polskiego w amfiteatrze w Parku Zdrojowym zabrzmią najpiękniejsze pieśni i piosenki żołnierskie. Przed konstancińską publicznością wystąpi zespół Rondo, a będą mu towarzyszyć: Sylwia Krzywda-Motyczyńska, Ryszard Wróblewski i Ryszard Gniazdowski. Koncert poprowadzi Anna Barańska-Wróblewska. Wstęp wolny.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.