Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie | Konstancin-Jeziorna

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie

16-08-2021

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii prowadzi akcję promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie „Zaszczep pupila, to tylko chwila”. Jej celem jest podniesienie świadomości i przypomnienie o ustawowym obowiązku ciążącym na właścicielu w zakresie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Wścieklizna to śmiertelna choroba, która zagraża zwierzętom, jak i ludziom. Nie ma na nią leku, dlatego tak ważne są działania zapobiegawcze – regularne szczepienie naszych pupili przeciwko wściekliźnie.  O tym właśnie przypomina akcja Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”. Jej celem jest podniesienie świadomości i przypomnienie o ustawowym obowiązku ciążącym na właścicielu w zakresie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Kiedy szczepić

Psa przeciwko wściekliźnie, po raz pierwszy należy zaszczepić po ukończeniu przez niego trzech miesięcy. Potem, nie rzadziej niż co 12 miesięcy. Szczepień dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt. Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii zaleca szczepienie również kotów. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grupa osób siedzi przy stołach w sali posiedzeń.

    We wtorek 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższy wtorek (14 maja) odbędzie się 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni na posiedzeniu nadzwyczajnym m.in. wybiorą składy stałych i doraźnej komisji oraz ustalą wynagrodzenie burmistrza gminy. Obrady rozpoczną się tradycyjnie o godz. 10.00 i będą transmitowane w internecie.
  • Plastikowe zbiorniki, żółte i niebieskie, do przydomowych oczyszczalni ścieków

    Trzeba zgłosić eksploatację przydomowej oczyszczalni ścieków

    Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przypomina o obowiązku zgłaszania eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków po zakończeniu ich budowy. Dotyczy to instalacji o przepustowości do 5 m sześc. na dobę, wykorzystywanych na potrzeby własnego gospodarstwa domowego lub rolnego.